TURNAU LODOWE 0,375L

250,00 zł
SKU
PWT11
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

TURNAU LODOWE. Obrazy kojarzące się ze zbiorami w winnicy wydają się dość jednoznaczne – schyłek lata, wspaniałe słońce, winorośl ciągnąca się po horyzont. Historia tego trunku jest zgoła inna.

TURNAU LODOWE - Nocne zbiory

Nawet miłośnicy wina mogli nie słyszeć o zbiorach takich, jak te, które dały początek Winu Lodowemu z winnicy Turnau. Była godzina czwarta nad ranem, temperatura powietrza wynosiła minus siedem stopni Celsjusza, a 20 osób zrywało zamarznięte owoce winorośli. I nie było to wrześniowe załamanie pogody, ale wspaniale opracowany plan. Grona odmiany Johanniter pozostawiono na krzakach do pierwszych mrozów. Można by pomyśleć, że to trzy tony owoców spisanych na straty. Nic podobnego! W planie było szybkie, ale precyzyjne wyciskanie owoców, które spędziły już trochę czasu w tej naturalnej zamrażarce, a później fermentacja.

TURNAU LODOWE - Wino i opowieści

Poznanie historii Wina Lodowego sprawia, że wiele osób pragnie spróbować efektu tego przedsięwzięcia. To oczywiście limitowana edycja. Winnica Turnau przygotowała ją – jak zwykle – z ogromną dbałością o detale. W efekcie otrzymaliśmy pełne, słodkie białe wino, które – wbrew porze zbiorów, obfituje w aromaty i smaki silnie kojarzące się z pełnią lata.

Zapach pełen jest słodkich akcentów miodów, przełamywanych nutami świeżo skoszonego siana. W smaku dominują soczyste jabłka. Doskonale zbalansowana słodycz, delikatna kwasowość.

Z czym serwować Turnau Lodowe

Producent poleca je szczególnie do dań z drobiu: gęsi, kaczki, ale również do mięsa królika, serów, a także na deser. Będzie doskonałym uzupełnieniem posiłku, ale z pewnością też sporą ciekawostką podczas towarzyskiego spotkania miłośników win, szczególnie, gdy wybrzmi opowieść o jego powstaniu. Z uwagi na to, że to oferta ograniczona, Wino Lodowe Turnau jest też świetnym wyborem na prezent dla osoby poszukującej smakowych perełek winiarskich. Polskie trunki, w tym również te ze znakomicie prosperującej Winnicy Turnau, zasługują na uwagę, stają się godną konkurencją dla uwielbianych w Europie i na świecie win hiszpańskich czy włoskich. Wybierane są często z ciekawości, ale ich intrygujący smak i delikatny charakter podbijają coraz więcej rynków.

 

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Słodkie
Szczep johanniter
Pojemność 0,375L
Producent WINNICA TURNAU
Kraj Polska
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TURNAU LODOWE 0,375L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.