TURNAU AMBRE 0,75L

125,00 zł
SKU
PWT15
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

TURNAU AMBRE. Wyjątkowa propozycja polskiej marki. Obok klasyków takich jak Pinot Noir, Chardonnay czy półsłodkie Rose, Winnica Turnau oddaje w ręce smakoszy białe, fermentowane na skórkach wytrawne wino Ambre.

TURNAU AMBRE - Bursztynowy trunek z Polski

TURNAU AMBRE to trunek o pięknym kolorze, to do niego z pewnością nawiązuje nazwa po francusku oznaczająca bursztyn. Kształt butelki, charakterystyczny dla białego wina, został zachowany. Lekką modyfikację wprowadzono za to w rozpoznawalnej już i utożsamianej z marką minimalistycznej etykiecie – tym razem logo winnicy wyróżniono nie lekko ciemniejszym, szarym odcieniem, ale połyskującym, bursztynowym kolorem. To jeszcze jeden dowód na to, jak przemyślane i nieprzypadkowe są kolejne projekty Winnicy Turnau.

TURNAU AMBRE - Dodatkowy etap w procesie produkcji

Tym razem odmiana solaris, znana też z innych trunków marki, poddana została fermentacji i maceracji na skórkach i pestkach winogron. Ten etap produkcji trwa około trzech tygodni. Następnie, na jedenaście miesięcy, wino trafia do beczek i dopiero po tym czasie jest butelkowane. Co charakterystyczne dla Ambre, w efekcie maceracji na skórkach, w winie pojawia się osad – jest naturalny, intensyfikuje smak i aromat.

Jak wiele białych, wytrawnych win, również Turnau Ambre będzie pasowało do potraw z drobiu, ryb czy wołowiny. Ale skomponuje się również z potrawami tych kuchni, które używają odmiennych od rodzimych smaków i przypraw – japońską czy hinduską. Jako ciekawostka może być również serwowane w czasie towarzyskiego spotkania, koniecznie z opowieścią o winach z Polski – temacie tyleż nowym, co intrygującym.

TURNAU AMBRE - Coraz ciekawsze propozycje

To branża, która przez lata wydawała się zbyt ryzykowna, by mogła z sukcesami funkcjonować w naszym klimacie. Tymczasem już kolejne marki powstają, działają i radzą sobie doskonale, oferując klasyczne i nowatorskie rozwiązania. Aktualnie między innymi Winnica Turnau proponuje smakoszom i amatorom w sumie kilkanaście win, które zachwycają smakiem – nie są już tylko nowinką, ale synonimem jakości. Okazuje się, że ważny rozdział europejskiej historii wina powstaje już także w Polsce.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Wytrawne
Pojemność 0,75L
Producent WINNICA TURNAU
Kraj Polska
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TURNAU AMBRE 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.