COLLECTION 1508 PÁLAVA 0,75L

COLLECTION 1508 PÁLAVA 0,75L

RESERVE DE MARANDE GROS MANSENG 0,75L

RESERVE DE MARANDE GROS MANSENG 0,75L

TOSCALEUS VIN SANTO DEL CHIANTI 0,375L

72,99 zł
SKU
WCH04

TOSCALEUS VIN SANTO DEL CHIANTI. Wino w kolorze bursztynu to rzadkość. Tym bardziej intrygujący wydaje się ten włoski słodki trunek. Tajemnica barwy tkwi z pewnością w sposobie dojrzewania – wino leżakowane jest bowiem w beczkach wykonanych z drewna kasztanowca. I to, podobnie jak ten niezwykły odcień, również nie należy do częstych zjawisk.

Toskania w kolorze bursztynu

A jak taki proces wpływa na smak? Bursztynowe, choć w rzeczywistości nadal białe słodkie wino Toscaleus Vin Santo Del Chianti pochodzi z Toskanii. Nie bez znaczenia jest również przygotowanie owoców – podsuszanie i powolne odparowywanie jest etapem, którego nikt nie pośpiesza – trwa nawet kilkanaście tygodni. Niepowtarzalny klimat, włoskie słońce i starannie przemyślany proces sprawiają, że wino jest pełne aromatu, a w smaku niemal aksamitne.

Zapach przepełniony jest słodkimi owocami pestkowymi w typie moreli, czuć również suszone śliwki i orzechy, wszystko w towarzystwie kremowego miodu. Słodkość bardzo zbalansowana, nieintensywna.

Eleganckie słodkie wino

Oryginalna lekko wydłużona butelka uzupełniona jest o typową dla całej serii Toscaleus etykietę, całość niezwykle spójna z samym kolorem trunku.

Słodke wino będzie smakować najlepiej jako digestif, po posiłku – samo lub jako dodatek do deseru, na przykład sałatki owocowej. Serwuj w wersji schłodzonej, najlepiej do temperatury około 12-14 stopni. Pozwoli to wydobyć zarówno smak trunku, jak i potraw, do których zostanie podany.

Wyjątkowy region, niepowtarzalne trunki

Oferta producenta, firmy Società Agricola Canneta, to katalog znakomitych włoskich win. Kilka należących do marki upraw rozsianych jest po najbardziej interesujących miejscach w regionie Chianti, dzięki czemu poszczególne szczepy dojrzewają w różnym mikroklimacie. Toscaleus Vin Santo Del Chianti  to konkretnie szczepy malvasia i trebbiano. Mieszanki tych owoców tworzą unikatowe wina, które od lat należą do niezwykle popularnych we Włoszech, a na świecie również utożsamiane są z wysoką jakością i oryginalnymi rozwiązaniami.

To smaczne, aromatyczne wino o unikatowym kolorze będzie doskonałym uzupełnieniem rodzinnego obiadu lub spotkania z przyjaciółmi. Sprawdź, jak smakuje trunek dojrzewany w beczce z drewna kasztanowca.

Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Słodkie
Szczep malvasia, trebbiano
Pojemność 0,375L
Region Toskania
Producent SOCIETÀ AGRICOLA CANNETA
Kraj Włochy
Temperatura podawania 12–14°C
Apelacja DOC Vin Santo del Chianti
Identyfikator 8000302000472
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TOSCALEUS VIN SANTO DEL CHIANTI 0,375L
Twoja ocena
Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Treść jest chroniona prawami autorskimi.