TOSCALEUS VIN SANTO DEL CHIANTI 0,375L

100,00 zł
SKU
WCH04
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

TOSCALEUS VIN SANTO DEL CHIANTI. Wino w kolorze bursztynu to rzadkość. Tym bardziej intrygujący wydaje się ten włoski słodki trunek. Tajemnica barwy tkwi z pewnością w sposobie dojrzewania – wino leżakowane jest bowiem w beczkach wykonanych z drewna kasztanowca. I to, podobnie jak ten niezwykły odcień, również nie należy do częstych zjawisk.

Toskania w kolorze bursztynu

A jak taki proces wpływa na smak? Bursztynowe, choć w rzeczywistości nadal białe słodkie wino Toscaleus Vin Santo Del Chianti pochodzi z Toskanii. Nie bez znaczenia jest również przygotowanie owoców – podsuszanie i powolne odparowywanie jest etapem, którego nikt nie pośpiesza – trwa nawet kilkanaście tygodni. Niepowtarzalny klimat, włoskie słońce i starannie przemyślany proces sprawiają, że wino jest pełne aromatu, a w smaku niemal aksamitne.

Zapach przepełniony jest słodkimi owocami pestkowymi w typie moreli, czuć również suszone śliwki i orzechy, wszystko w towarzystwie kremowego miodu. Słodkość bardzo zbalansowana, nieintensywna.

TOSCALEUS VIN SANTO DEL CHIANTI - Eleganckie słodkie wino

Oryginalna lekko wydłużona butelka uzupełniona jest o typową dla całej serii Toscaleus etykietę, całość niezwykle spójna z samym kolorem trunku.

Słodke wino będzie smakować najlepiej jako digestif, po posiłku – samo lub jako dodatek do deseru, na przykład sałatki owocowej. Serwuj w wersji schłodzonej, najlepiej do temperatury około 12-14 stopni. Pozwoli to wydobyć zarówno smak trunku, jak i potraw, do których zostanie podany.

Wyjątkowy region, niepowtarzalne trunki

Oferta producenta, firmy Società Agricola Canneta, to katalog znakomitych włoskich win. Kilka należących do marki upraw rozsianych jest po najbardziej interesujących miejscach w regionie Chianti, dzięki czemu poszczególne szczepy dojrzewają w różnym mikroklimacie. Toscaleus Vin Santo Del Chianti  to konkretnie szczepy malvasia i trebbiano. Mieszanki tych owoców tworzą unikatowe wina, które od lat należą do niezwykle popularnych we Włoszech, a na świecie również utożsamiane są z wysoką jakością i oryginalnymi rozwiązaniami.

TOSCALEUS VIN SANTO DEL CHIANTI to smaczne, aromatyczne wino o unikatowym kolorze będzie doskonałym uzupełnieniem rodzinnego obiadu lub spotkania z przyjaciółmi. Sprawdź, jak smakuje trunek dojrzewany w beczce z drewna kasztanowca.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Słodkie
Szczep malvasia, trebbiano
Pojemność 0,375L
Region Toskania
Producent SOCIETÀ AGRICOLA CANNETA
Kraj Włochy
Temperatura podawania 12–14°C
Apelacja DOC Vin Santo del Chianti
Identyfikator 8000302000472
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TOSCALEUS VIN SANTO DEL CHIANTI 0,375L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.