THE TOTTORI BOURBON BARREL JAPANESE WHISKY 0,7 43%

280,00 zł
SKU
MATSU002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

THE TOTTORI BOURBON BARREL JAPANESE WHISKY. Kurayoshi to niewielka japońska firma, zatrudniająca ludzi tworzących zespół pasjonatów. Wiedzą, że whisky jest efektem warunków, w których pozyskuje się i łączy składniki oraz beczki, w której trunek dojrzewa, by nabrać konkretnych smaków.

THE TOTTORI BOURBON BARREL JAPANESE WHISKY - Szkocko-japońska pogoń za równowagą

Oto jeden z takich produktów – whisky wytworzona ze składników pochodzących ze Szkocji i z Japonii, leżakowana w beczce po bourbonie, w składzie mająca krystalicznie czystą wodę ze źródła na górze Daisen. Sam producent opisuje tę whisky jako zrodzoną z pogodni za równowagą.

I rzeczywiście, alkohole tej marki wydają się bardzo uniwersalne. Stanowią aromatyczny i smakowy balans – nuty słodkie i dymne przenikają się w doskonałej proporcji. Choć warto wspomnieć, że Tottori ma nieco więcej wyrazistości niż – jeśli można tak to ująć – klasyczne japońskie whisky.

THE TOTTORI BOURBON BARREL JAPANESE WHISKY - Smak, który polubisz

Złoty napój pięknie prezentuje się w butelce i kieliszku. Aromat dymny, ze słodkawymi nutami. W smaku wyczuwalny karmel podbity wanilią, całość wypada dość krągło, z niuansami kwiatowo-czekoladowymi, ale wyraźnie czuć też pikantny charakter trunku. Finisz niedługi, wytrawny, bez wyraźnych odstępstw od podstawowego profilu.

Tottori jest trybutem dla destylarni Matsui, działającej od 1910 roku. Mieszanka spędza w beczkach po amerykańskim bourbonie trzy lata. W tym czasie nabiera charakteru nie tylko alkoholu, który wcześniej był beczkowany, ale również drewna, które przydaje trunkowi tej aksamitnej dymności.

W tym niewielkim zespole wszelkie innowacyjne pomysły testuje się metodą prób i błędów. Na rynek trafiają jedynie sprawdzone, starannie przetestowane produkty.

THE TOTTORI BOURBON BARREL JAPANESE WHISKY - Japoński minimalizm

Elegancka butelka jednocześnie nawiązuje do szkockiej klasyki, ale z uwagi na faktyczny kraj pochodzenia tej whisky, roztacza również pewną aurę tajemniczości. Butelka zapakowana jest dodatkowo w czarny, korespondujący z etykietą kartonik.

Trunek dla osób ciekawych świata i nowych doświadczeń. Wszak japońska whisky w Polsce jest wciąż mało znana. Warto spróbować alkoholu, który – czerpiąc ze szkockich tradycji – dojrzewa po drugiej stronie świata, wykorzystując tamtejszy klimat i będąc efektem pracy prawdziwych pasjonatów.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Zawartość alkoholu 43%
Pojemność 0,7L
Producent MATSUI SHUZO
Kraj Japonia
Identyfikator 4954621001365
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:THE TOTTORI BOURBON BARREL JAPANESE WHISKY 0,7 43%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.