TEELING BLACKPITTS PEATED WHISKEY 0,7L 46%

245,00 zł
SKU
TEELIN012
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Pierwsze wydanie torfowej whisky Teeling

TEELING BLACKPITTS PEATED. Teeling Blackpitts Peated to irlandzka whisky typu single malt. Jest ona aż potrójnie destylowana. Na początku leżakuje w beczkach po burbonie, a swoje dojrzewanie kończy w beczkach po francuskim Sauternesie. Co ważne dla jej walorów smakowych, whisky ta jest produkowana ze słodu suszonego w dymie, a to daje jej nie tylko doskonałe walory smakowe, ale także piękny i głęboki kolor. Teeling Blackpitts Peated jest mieszanką wysublimowanych starannie aromatów słodowych takich jak: herbaciane, z nutami owoców egzotycznych i delikatnymi akcentami dymnymi. Kosztując ten rodzaj whisky poczujemy na podniebieniu wyjątkowy posmak dymu przełamanego słodyczą dojrzałych jabłek i gruszek, a na finisz na pierwsze miejsce wyłoni się nam lekki posmak soli i słonego karmelu. Alkohol ten zachwyci sobą wszystkich koneserów najlepszej jakości whisky. To smak, który zostaje w pamięci na zawsze, zapach, którego nie można zapomnieć!

Nazwa ma znaczenie

Destylarnia Teeling Whisky działa od 2015 roku. Jest to pierwsza od ponad 125 lat, nowa destylarnia, która powstała w Dublinie. Dublin to prawdziwa kolebka destylarni, ponieważ mieściło się ich w nim niegdyś aż 37! Dzięki otwarciu destylarni Teeling wprost w samym sercu Dublina, firma przywróciła tradycję produkcji whisky w tym właśnie miejscu, za co należą się jej wielkie brawa. A skąd wzięła się nazwa Whisky Telling Blackpitts? Odnosi się ona do przemysłowej części Dublina, znajdującego się nieopodal destylarni. W dawnych czasach Blackpitts było bowiem domem dla największych w Irlandii słodowni jęczmienia.

Wyjątkowy smak dla prawdziwych koneserów

Ten rodzaj whisky nie może przejść obojętnie wobec każdego, kto jej posmakuje. Dym z grilla przeplatający się ze świeżymi nutami toffi i skórki pomarańczy, dymu z drzewa jabłoni, miodu i przypraw połączonych z duszonymi gruszkami i świeżym, grillowanym ananasem. Brzmi doskonale! Degustacja kończy się delikatnie pikantnym wykończeniem z nutami dębiny i słonego karmelu. Co więcej, a to także i bardzo ważne, whisky ta przelana została do atrakcyjnie wyglądających butelek z ciemnego szkła, które doskonale oddają charakter tego wyjątkowego alkoholu.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,7L
Producent TEELING WHISKEY COMPANY
Kraj Irlandia
Identyfikator 5391523276535
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TEELING BLACKPITTS PEATED WHISKEY 0,7L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.