TALISKER THE DISTILLER'S EDITION WHISKY 0,7L 45,8%

275,00 zł
SKU
TALI007
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Smak pełen sherry i sherry

TALISKER THE DISTILLER'S EDITION WHISKY. To edycja limitowana, która została destylowana w roku 2010. Whisky ta dojrzewa w beczkach po sherry Amoroso. Jest dymna i słonawa, pełna drzewnego posmaku z dodatkiem sherry, świeżych cytrusów, czarnej porzeczki oraz akcentów toffee, wanilii i kawy. Kiedy otworzymy butelkę TALISKER THE DISTILLER'S EDITION WHISKY, w zapachu wyraźnie wyczujemy ananasa, jabłka i akcenty dymne oraz morskie. Finiszuje suszonymi owocami z odrobiną dumu i karmelu, lekko rozlewając się w ustach, niczym gładki materiał.

Single Malt, który zachwyca

Talisker Distillers Edition to wyjątkowy single malt, który pochodzi ze szkockiego regionu Island. Zabutelkowano go jako trunek o mocy 45,8%. Każdy miłośnik whisky zakocha się w smaku i zapachu TALISKER THE DISTILLERS EDITION WHISKY, zwłaszcza ten, który szczególnie upodobał sobie dymne smaki whisky. To, co równie istotne, to elegancka butelka, która bez wątpienia będzie się pięknie prezentować w każdej kolekcji, wśród innych alkoholi.

Długa droga na ścieżce do sukcesu

Co do destylarni, w której to powstaje TALISKER THE DISTILLER'S EDITION WHISKY, założyli ją dwaj bracia, Kenneth i Hugh MacAskillowie, synowie lokalnego lekarza. Stało się to w 1830 roku, a więc wtedy, kiedy to produkcja whisky była już legalna. Ich interes rozwijał się sprawnie i równie sprawnie funkcjonował przez około dwie dekady, do chwili, kiedy to bracia oddali destylarnię w dzierżawę szkockiemu bankowi. Gorzelnia została wówczas sprzedana przez bank po upływie 10 lat i od tego czasu kilka razy zmieniała swoich właścicieli. Ci natomiast próbowali ją przekształcić w przynoszący zyski interes, jednak niezmiennie, bez żadnego skutku. Sytuacja zmieniła się dopiero w 1916 roku, kiedy to Talisker został przejęty finalnie przez Distillers Company Limited. Wtedy gorzelnia zaczęła odnosić sukcesy. Ciekawym jest fakt, że nazwa "Talisker" pochodzi od gaelickiego słowa "kraina klifu".

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 45,8%
Pojemność 0,7L
Producent TALISKER SINGLE MALT SCOTCH WHISKY
Kraj Szkocja
Identyfikator 5000281062549
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TALISKER THE DISTILLER'S EDITION WHISKY 0,7L 45,8%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.