TALISKER STORM WHISKY 0,7L 45,8%

215,00 zł
SKU
TALI006
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

TALISKER STORM WHISKY. Szkocja słynie z przepięknych krajobrazów, unikatowych zakątków i ponad 100 działających destylarni. Charakter każdego z proponowanych w nich trunków to zawsze zasługa kilku czynników, między innymi tego, gdzie znajduje się gorzelnia.

Destylarnia Talisker na wyspie Skye

Tym razem udajemy się na północny zachód, na wyspę Skye, drugą co do wielkości wyspę szkocką, która znana jest między innymi z legendy o mieszkającym w jeziorze Loch Ness potworze.  Destylarnia Talisker znajduje się na zachodnim wybrzeżu, a jej nazwa pochodzi od nazwy posiadłości właściciela gorzelni. Panuje tu łagodny, wietrzny i wilgotny klimat. 

Od początku produkcji, a więc od 1830 roku, przykładano ogromną wagę do tego, by alkohol był jakościowy i przynosił doskonale znany, lubiany smak. Również dlatego, w trosce o ciągłość smaku, po pożarze, który w połowie XX wieku niemal doszczętnie strawił budynki destylarni, odbudowano alembiki dokładnie takie, jakie funkcjonowały wcześniej. Woda czerpana jest z pobliskiego źródła.

Złocisty trunek o krągłym smaku

Alkohol dojrzewa w beczkach z amerykańskiego dębu. Być może również z tego powodu Talisker Storm ma odcień ciepłego złota. Aromat jest świeży, czysty, przynosi silne skojarzenia z powietrzem po burzy. Po pierwszych owocowych wrażeniach przychodzi pora na lekką dymność, subtelne nuty solanki i wyraziste pieprzowe akcenty.

Na podniebieniu Talisker Storm jest łagodna, ale krągła, po czym ponownie przychodzi pora na przenikające się nuty słodkie i pikantne, z lekkim orzechowym zabarwieniem. Finisz raczej średni, o trwałym, gładkim posmaku, końcówka niesie jeszcze lekki, rozgrzewający, torfowy posmak.

Medalowa whisky Talisker

Talisker Storm to single malt, whisky wielokrotnie nagradzana – coś dla miłośników akcentów torfowych, które nie wybijają się na pierwszy plan. Z pewnością będzie znakomitym wyborem na prezent dla osoby, która lubi degustować trunki pochodzące z ciekawych miejsc. Wzrok przyciąga również jej niezwykłe, nawiązujące do nazwy, opakowanie oddające klimat sztormu. Radość dla oczu, uczta na podniebieniu – oto kompletny produkt od jednego z najciekawszych producentów whisky w północnej Szkocji.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 45,8%
Pojemność 0,7L
Producent TALISKER SINGLE MALT SCOTCH WHISKY
Kraj Szkocja
Identyfikator 5000281032733
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TALISKER STORM WHISKY 0,7L 45,8%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.