TALISKER STORM SINGLE MALT WHISKY 0,7L 45,8%

215,00 zł
SKU
TALI006
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

TALISKER STORM SINGLE MALT WHISKY. Szkocja słynie z przepięknych krajobrazów, unikatowych zakątków i ponad 100 działających destylarni. Charakter każdego z proponowanych w nich trunków to zawsze zasługa kilku czynników, między innymi tego, gdzie znajduje się gorzelnia.

TALISKER STORM SINGLE MALT WHISKY - Destylarnia Talisker na wyspie Skye

Tym razem udajemy się na północny zachód, na wyspę Skye, drugą co do wielkości wyspę szkocką, która znana jest między innymi z legendy o mieszkającym w jeziorze Loch Ness potworze.  Destylarnia Talisker znajduje się na zachodnim wybrzeżu, a jej nazwa pochodzi od nazwy posiadłości właściciela gorzelni. Panuje tu łagodny, wietrzny i wilgotny klimat. 

Od początku produkcji, a więc od 1830 roku, przykładano ogromną wagę do tego, by alkohol był jakościowy i przynosił doskonale znany, lubiany smak. Również dlatego, w trosce o ciągłość smaku, po pożarze, który w połowie XX wieku niemal doszczętnie strawił budynki destylarni, odbudowano alembiki dokładnie takie, jakie funkcjonowały wcześniej. Woda czerpana jest z pobliskiego źródła.

TALISKER STORM SINGLE MALT WHISKY - Złocisty trunek o krągłym smaku

Alkohol dojrzewa w beczkach z amerykańskiego dębu. Być może również z tego powodu Talisker Storm Whisky ma odcień ciepłego złota. Aromat jest świeży, czysty, przynosi silne skojarzenia z powietrzem po burzy. Po pierwszych owocowych wrażeniach przychodzi pora na lekką dymność, subtelne nuty solanki i wyraziste pieprzowe akcenty.

Na podniebieniu Talisker Storm jest łagodna, ale krągła, po czym ponownie przychodzi pora na przenikające się nuty słodkie i pikantne, z lekkim orzechowym zabarwieniem. Finisz raczej średni, o trwałym, gładkim posmaku, końcówka niesie jeszcze lekki, rozgrzewający, torfowy posmak.

TALISKER STORM SINGLE MALT WHISKY - Medalowa whisky Talisker

Talisker Storm to single malt, whisky wielokrotnie nagradzana – coś dla miłośników akcentów torfowych, które nie wybijają się na pierwszy plan. Z pewnością będzie znakomitym wyborem na prezent dla osoby, która lubi degustować trunki pochodzące z ciekawych miejsc. Wzrok przyciąga również jej niezwykłe, nawiązujące do nazwy, opakowanie oddające klimat sztormu. Radość dla oczu, uczta na podniebieniu – oto kompletny produkt od jednego z najciekawszych producentów whisky w północnej Szkocji.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 45,8%
Pojemność 0,7L
Producent TALISKER SINGLE MALT SCOTCH WHISKY
Kraj Szkocja
Identyfikator 5000281032733
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TALISKER STORM SINGLE MALT WHISKY 0,7L 45,8%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.