Szampan

Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę

Ale powiedzmy szczerze: większość osób, gdy ma do czynienia z winem musującym, bez względu na jego pochodzenie, użyje określenia szampan.

Natomiast z logicznego punktu widzenia określenie szampany świata po prostu nie ma sensu.

Oryginalne szampany

Co wyróżnia ten trunek wśród innych win? Oprócz pochodzenia, również metoda wytwarzania i procesy, jakie w tym czasie zachodzą.

Szampany powstają z konkretnych odmian winorośli: Charodnnay, Pinot Noir, Pinot Meunier. Miesza się je w różnych proporcjach, w zależności od domu szampańskiego, tradycji, konkretnej winnicy.

Do prawdziwych szampanów nie dodaje się dwutlenku węgla, powstaje on naturalnie. Dwutlenek węgla w bąbelkach pochodzi tylko z drugiej fermentacji i nie jest dodawany sztucznie tak jak w innych winach musujących.

Sklep z szampanem

Jeśli szukasz dużego wyboru napojów alkoholowych, interesują Cię oryginalne szampany, ale też inne wina, na przykład wina typu chardonnay, ze szczepu Pinot Noir czy wina musujące jak prosecco albo trunki w ciekawych butelkach, sklep internetowy jest absolutnie najlepszym miejscem na zakupy.

Możesz przeglądać poszczególne kategorie, które podzieliliśmy na rodzaje alkoholów i producentów, ale też szukać bardziej szczegółowo już wewnątrz kategorii. Na przykład szampan wytrawny, chardonnay, Dom Perignon.

Jeśli produktów w danej kategorii jest nadal za dużo, oferujemy różne metody sortowania: nazwa produktu A Z, cena, wiek trunku, zawartość alkoholu, pojemność butelki.

Wszystko dla Twojej wygody! Pamiętaj, że możesz zakupić alkohol w internecie tylko jeśli masz ukończone 18 lat.

Sklep z szampanem online

Francuskie wino musujące to szersza grupa produktów. Szampan od innych win musujących różni się przede wszystkim pochodzeniem. Zwykło się mówić „szampany francuskie”, co jest przecież oczywiste, ponieważ szampany to właśnie wina musujące z jednego regionu Francji – Szampanii.

Bąbelki w butelce nawet najlepszego białego wina nie oznaczają, że jest to szampan. Historia szampana wydaje się odrębną gałęzią fascynującej opowieści o tych wyjątkowych winach.

Nazywane były vins de France, winami szampańskimi, dopiero z czasem zaczęto określać ten rodzaj wina jednym słowem – szampan.

Sklep internetowy z szampanem

Sklep online z bogatą ofertą napojów alkoholowych to idealne miejsce, by przejrzeć i wybrać dobre szampany. Mamy w ofercie szampany różowe, najlepsze propozycje spod znaku Veuve Clicquot i wiele innych.

Znajdziesz u nas coś dla znawców gatunku i dla osób, które chcą dopiero spróbować, jak smakują najlepsze szampany. Czy szampan drogi musi być dobry? Nie ma gwarancji, że będzie smakował każdemu. Szampany tanie świetnie nadają się jako trunki do symbolicznego wzniesienia toastu.

Przy czym nie twierdzimy, że ich smak jest gorszy – bo to kwestia indywidualna. Warto jednak pamiętać, że nie tylko najdroższy szampan świata może być udanym zakupem.

Rodzaje szampana

Tak jak wino, szampan również ma swoje rodzaje. Najprostszym, najbardziej uniwersalnym podziałem jest ten ze względu na smak. Zgodnie z nim wyróżniamy sześć rodzajów szampana:

  • doux – szampan słodki słodki,

  • demi-sec – półsłodki,

  • sec – półwytrawny,

  • extra-sec – pomiędzy wytrawnym a pólwytrawnym,

  • brut – klasyczny wytrawny,

  • extra brut - bardzo wytrawny.

Szampan cena

Nie da się do powyższych rodzajów dopasować z góry określonej ceny. Przykładowo szampan brut będzie występował w różnych cenach, w zależności od domu szampańskiego, w którym go wyprodukowano.

Skoro jesteśmy przy haśle szampan rodzaje, warto wspomnieć o kolorach. Właściwie każdy sprzedające szampany sklep oferuje różowe i białe szampany w różnych smakach. Szampan czerwony to taka legenda. Podjęto niegdyś próbę, ale ostatecznie nie zdecydowano się jej kontynuować.

Dobry szampan

Szampany to najlepiej rozpoznawalna kategoria win musujących, również obwarowana największymi restrykcjami. Ale również wśród szampanów są różne rodzaje. A wśród smakoszy – różne gusta. Szampan kojarzy się z miłymi wydarzeniami, ważnymi okazjami i… szampańskim nastrojem.

Najlepszy szampan

Szampan z Szampanii. Niby masło maślane, ale ponieważ nazywamy tak często po prostu wino musujące, warto rozróżnić, czego poszukujesz. Możesz świętować przy winie musującym, do wielu okazji, posiłków i spotkań będą pasowały różne wina.

Ale jeśli chcesz spróbować szampana, możesz mieć pewność, że w naszej zakładce z tą kategorią znajdziesz właśnie wina z Szampanii – jednego z piękniejszych rejonów Francji.

Ekskluzywne szampany

Wiele pojęć związanych z winami, choćby nazwy szczepów takich jak Pinot Noir, Chardonnay czy nazwy marek, jak choćby Moet, jest powszechnie znanych. Trzeba jednak przyznać, że te najdroższe, najbardziej ekskluzywne wina musujące z Szampanii, to spory wydatek i nie każdy się w nich orientuje. Dlatego staramy się zamieszczać przy konkretnych produktach niezbędne informacje.

Ile kosztuje prawdziwy szampan?

Koszt zwykłego wina musującego jest naprawdę przystępny, można powiedzieć, że na każdą kieszeń. A szampany? Tutaj wiele zależy, czy mamy na myśli po prostu szampany czy konkretne luksusowe szampany uznanych winiarskich marek.

Ceny zaczynają się od około stu złotych. Górna granica jest płynna, ale stosunkowo wysoko umiejscowiona. Najdroższy szampan na świecie? Cena zwala z nóg.

Prawdziwy szampan cena

Szampan oryginalny, szampan prawdziwy, czyli tzw. szampan francuski – w tym kontekście klienci najczęściej poszukują musującego wina z Szampanii. W wyszukiwaniach pojawiają się często marki, rodzaje, ale też zapytania o cenę, na przykład brut szampan cena / szampan brut cena.

Sprzedający szampany francuskie sklep stacjonarny z pewnością ma coś z tej kategorii w swoich zasobach, ale duży wybór i atrakcyjna cena to domena sklepów takich jak nasz.

Szampany cena

Ceny mogą wiele osób pozytywnie zaskoczyć. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę internetową frazę najtańszy prawdziwy szampan, aby przekonać się, że jest niewiele droższy niż niezłe wino.

Oczywiście ceny można szukać w różnym kontekście. Wpisując wyrażenia szampany ceny, szampan ceny, drogie sampany, drogi szampan, szampan francuski cena, szampan brut cena czy szampan oryginalny cena znajdziesz wiele różnych pułapów cenowych.

Ponieważ wśród szampanów jest też grupa produktów luksusowych, szukanie można ograniczyć do fraz szampan najdroższy, najdroższe szampany.

Tak, jak przygotowuje się rankingi ekskluzywnych aut, drogich perfum czy sprzętów, tak samo można znaleźć w sieci ranking szampanów.

Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier

Tych trzech szczepów winogron używa się w Szampanii przede wszystkim. I to na nich opierają się szampany francuskie.

Co specjalnego cechuje Pinot Noir, Pinot Meunier i Chardonnay? To jedne z najszlachetniejszych szczepów winorośli, rosnące na terenach Szampanii od bardzo dawna. Poszczególne rodzaje i marki szampana powstają z mieszanki win produkowanych z tych szczepów, ale zdarzają się też takie, które produkuje się jedynie ze szczepu Chardonnay.

Urok wina musującego

Myśląc o godnych uczczenia chwilach, sporo osób myśli o butelce szampana jako symbolu wyjątkowych momentów. Jeśli szykujesz uroczystą kolację, wytrawny szampan z pewnością doda jej elegancji. To trunek, który – w zależności od rodzaju – pasuje do owoców morza lub deserów albo jako aperitif.

Stosunkowo niska zawartość alkoholu sprawia, że doskonale nadają się do wznoszenia toastów. Wiele osób trzyma zawsze w barku butelkę szampana na specjalne okazje.

Dla niektórych, owszem, ma symboliczne znaczenie, czy to po prostu musujące wino czy na przykład słynny Moët Chandon.

Jeśli masz ukończone 18 lat, lubisz wino musujące i chcesz spróbować, jak smakuje tzw. szampan prawdziwy (czy też szampan oryginalny), zapraszamy do naszego sklepu.

Sklep z szampanami – szampan online

Znajdziesz tu szampany słodkie, słynne szampany marki Moet. Mamy Bollinger Rose (cena jest nieco wyższa niż w przypadku zwykłego wina, ale ma swoich zwolenników).

Różnego typu szampany sklep internetowy dobiera tak, by były paletą możliwości wyboru. Jest szampan tani i droższy. A ocena, co oznacza szampan dobry, należy do osób smakujących go.

Prawdziwy szampan sklep online – champagne sklep

Najdroższy szampan na świecie to koszt rzędu kilku milionów (!) złotych. My zapewniamy spory wybór na każdą kieszeń.

Nasz sklep z szampanami to jeden z liderów rynku. Mamy wino musujące i – jak mówią niektórzy – szampan francuski oryginalny, czyli wino z konkretnego regionu Francji.

A może interesuje Cię szampan Prosecco? Mamy go dużo w swojej ofercie! Przeczytaj wpis na naszym blogu i dowiedz się więcej na jego temat.

Zobacz również: dobry szampan carbon, dobry szampan dom perignon.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.