Szampan Armand de Brignac

Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

na stronę

Armand de Brignac – ciekawa historia prestiżowych szampanów

Twórcą marki Armand de Brignac jest francuska rodzina Cattier, która od 1763 roku działa w branży winiarskiej w prestiżowym regionie Francji – Szampanii. Do rodziny należą 33 hektary winnic mieszczących się w najlepszych obszarach regionu w Montagne de Reims, natomiast sama winiarnia znana jest z zachwycających piwnic przeznaczonych do dojrzewania szampanów. Marka de Brignac została stworzona w latach 50. XX wieku przez jedną z członkiń rodziny, Nelly Cartier, którą zainspirował do tego główny bohater czytanej przez nią powieści o nazwisku de Brignac. Niestety po utworzeniu marka pozostawała nieaktywna przez wiele dziesięcioleci aż do początku XXI wieku, kiedy do nazwy zostało dodane imię Armand. W 2014 roku właścicielem marki został Shawn Carter znany pod pseudonimem Jay Z – amerykański raper i producent muzyczny, który nabył ją od dotychczasowego właściciela Sovereign Brands. Szampan Armand de Brignac potocznie często nazywany jest „Ace of Spades” (pol. Asem pikowym) ze względu na logotyp, pod którym marka wydaje swoje szampany od 2006 roku.

Champagne Armand de Brignac – jak powstaje klasyczny francuski szampan?

Champagne Armand de Brignac powstaje według tradycyjnej, francuskiej receptury tzw. metody szampańskiej i z wykorzystaniem klasycznych francuskich odmian winorośli. Do produkcji wykorzystywane są szczepy, takie jak Pinot Noir, Chardonnay oraz Pinot Meunier. Najważniejszym etapem produkcji szampanów jest leżakowanie, które musi odbywać się w niskich temperaturach z dala od światła słonecznego. W Armand de Brignac wina dojrzewają w piwnicach na głębokości nawet 30 metrów. Na czym polega metoda szampańska (zwana również metodą klasyczną)? Wino po pierwszej fermentacji miesza się z cukrem oraz odpowiednim rodzajem drożdży i zamyka w butelkach. Butelki odstawia się w piwnicach, co ważne, szyjką w dół, gdzie pozwala się drożdżom pracować i wytwarzać tak lubiane przez wszystkich koneserów musowanie – ten etap nazywa się drugim fermentowaniem. Dojrzewanie szampanów trwa od kilku miesięcy do kilku lat, podczas których butelki są starannie obracane aż osad z drożdży całkowicie osiądzie na samym końcu szyjki butelki. Po odpowiednim czasie butelka jest otwierana, osad wylewany, a wino uzupełniane szampanem z poprzednich roczników. W Domu Szampańskim de Brignac do uzupełniania nowych roczników szampana wykorzystywane są zawsze 3 poprzednie roczniki. Za całą produkcję, od uprawiania winorośli aż do korkowania finalnego produktu, odpowiada zaledwie 8 osób! To one dbają o to, by każda butelka dorównywała smakiem i jakością poprzednim edycjom szampana Armand de Brignac.

Szampan Armand de Brignac – jak smakuje? Jak pić francuskiego szampana?

Szampany Armand de Brignac to doskonałość wśród szampanów. Portfolio marki posiada kilka roczników i typów szampanów, a wszystkie je łączy dbałość o szczegóły. W zależności od wykorzystanych winogron i czasu leżakowania szampany mogą różnić się między sobą niuansami smakowymi i aromatycznymi. Szampan Armand de Brignac Blanc de Blanc powstał wyłącznie z odmiany Chardonnay, dzięki czemu jest lekki i świeży, z charakterystycznym kwiatowym aromatem. W tle ujawniają się także nuty wanilii, słodkich moreli i świeżych cytrusów. Szampan Armand de Brignac Semi Dec jest połączeniem odmian Chardonnay, Pinot Meunier i Pinot Noir. Zachwyca piękną, różową barwą i intensywną słodyczą smaku. Wyczuwalne są czerwone owoce, landrynki, jeżyny, miód i maślane bułeczki. Oba szampany łączą perliste, długotrwałe bąbelki, które nadają degustacji wyjątkowego znaczenia.

Szampany przede wszystkim podaje się dobrze schłodzone, w temperaturze około 6-8°C. Do degustacji szampanów przeznaczone są wysokie kieliszki o długich i wąskich czarkach oraz długich, cienkich podstawach. W takim szkle najlepiej prezentują się unoszące się w górę eleganckie bąbelki. Szampan nie wymaga dodatków i najlepiej jest poznawać go w wersji saute. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem koktajli możesz wypróbować szampan Armand w klasyku Kir Royale czyli w połączeniu z likierem porzeczkowym.

FORFITER exclusive to Twój sklep z szampanem Armand de Brignac

Zachęcamy Cię, byś chociaż raz w życiu skosztował czegoś tak wyjątkowego, jak francuski szampan. Nasz sklep z szampanem Armand de Brignac zaopatrzy Cię w najlepsze trunki, które będą nie tylko przyjemnością dla podniebienia, lecz także dla oka. Wszystkie butelki szampanów Armand de Brignac ozdabiane są ręcznie, są więc tym bardziej wyjątkowe. Metaliczne powłoki butelek tworzą niezapomniany efekt wizualny, a nowoczesny design logotypu zapada głęboko w pamięci. Dodatkowo każda butelka chowana jest w oryginalny kartonik świadczący o przynależności do klasy premium. Zrób prezent sobie lub bliskiej osobie i skuś się na szampan Armand, a już zawsze będziesz sięgał tylko po najlepsze światowe trunki. 

Zobacz również inne szampany: szampan różowy wytrawny, szampan Bernard Remy, szampan Carbon, szampan Veuve Clicquot, szampan Krug.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.