SZAMPAN MOUTARD CUVEE 6CEP MILLESIME 0,75L 12%

SZAMPAN MOUTARD CUVEE 6CEP MILLESIME 0,75L 12%

SZAMPAN MOUTARD CARTE D'OR BRUT 0,75L 12%

SZAMPAN MOUTARD CARTE D'OR BRUT 0,75L 12%

SZAMPAN MOUTARD GRANDE CUVEE BRUT 0,75L 12%

180,00 zł
SKU
MOUT002

SZAMPAN MOUTARD GRANDE CUVEE BRUT to białe wytrawne musujące wino wieloszczepowe - Coupage, jeden ze wzorcowych Brutsów nie-vintage w regionie.

Wytrawne wino bogate w smak migdała, brioszki i masła

Produkcja znakomitego Champagne Moutard Grande Cuvee Brut bazuje na dwóch szczepach winogron Chardonnay i przeważającym Pinot Noir. Okres dojrzewania to 36 miesięcy leżakowania w butelkach. Champagne Moutard Grande Cuvee Brut ma zapach bogaty w aromaty migdałów, brioszek i masła. Jest idealnym wyborem dla osób, które preferują smaki głębsze o bogatym wykończeniu. Delikatne bąbelki i piękny złoty kolor butelki sprawiają, że szampan Moutard Grande Cuvee Brut stanowi idealny zakup na prezent nawet dla najbardziej wymagającego konesera.

W procesie produkcji fermentacja i winifikacja odbywa się w kadziach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze 45° F.

Wielopokoleniowa rodzinna produkcja na rajskiej Côte des Bar

Producentem Champagne Moutard jest rodzinna firma francuska, która od wielu pokoleń prowadzi uprawę winorośli w małym miasteczku Aube, na wzgórzach blisko Buxeuil. Produkcja Moutard jest rozdzielona pomiędzy członków rodziny Moutard, którzy kierują się rozwojem, pasją i perfekcjonizmem w procesie tworzenia win Moutard.

Początki Moutard sięgają 1952 roku, kiedy to Lucien Moutard pod własnym nazwiskiem rozpoczął produkcję szampana na ziemiach rodzinnych Côte des Bar na południowym wschodzie Szampanii w Reims, wyspie odizolowanej od reszty Szampanii. Côte des Bar charakteryzuje sielankowy klimat leśnych ostępów (85% nasadzeń), zupełnie inny niż w pozostałych zazwyczaj rzadko porośniętych regionach Szampanii. Glebę Côte des Bar charakteryzują duże ilości gliny, przeplatane wapieniami sprzed 152 do 157 milionów lat zbudowanych z rozległych skamielin morskich i skamieniałych ostryg.

Więcej informacji
Rodzaj Szampan Biały Wytrawny
Zawartość alkoholu 12%
Pojemność 0,75L
Producent MOUTARD
Kraj Francja
Identyfikator 3440747500116
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:SZAMPAN MOUTARD GRANDE CUVEE BRUT 0,75L 12%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.