SZAMPAN MOUTARD CARTE D'OR BRUT 0,75L 12%

SZAMPAN MOUTARD CARTE D'OR BRUT 0,75L 12%

SZAMPAN MOUTARD BRUT RESERVE 0,75L 12%

SZAMPAN MOUTARD BRUT RESERVE 0,75L 12%

SZAMPAN MOUTARD DAME NESLE ROSÉ BRUT 0,75L 12%

200,00 zł
SKU
MOUT005

SZAMPAN MOUTARD DAME NESLE ROSÉ BRUT to owocowe wino różowe bogate w kremowy smak czarnej porzeczki i truskawek z nutą fiołków i wiśni, pokryty zadymionymi nutami minerałów i wykończeniami scyntylacyjnymi. Wyprodukowane w 85% z Pinot Noir.

Idealny różowy aperitif z poszyciem nuty czerwonych owoców

W aromacie charakteryzuje się nutą czerwonych owoców, poszycia lasu z odrobiną pomarańczy, truskawek i malin. Podniebienie w smaku wykazuje się trwałością w doskonałej równowadze. Świeży i elegancki na średnim finiszu. Szampan Moutard Dame Nesle Rose Brut zalecany jest do podawania po 12-letnim butelkowym leżakowaniu. To różowe wino idealnie komponuje się jako aperitif lub w połączeniu z takimi daniami jak łosoś, barwena, grillowane mięso czy w zestawieniu ze smażonym aracinis z homara, małżami, słodkim chlebem. Zaleca się do podawania w temperaturze 5-6 stopni.

Wyprodukowany na bazie wielopokoleniowej tradycji

Produkcja Champagne Moutard Dame Nesle Rose Brut sięga połowy XVII wieku i opiera się na wielopokoleniowej tradycji uprawy winorośli i produkcji wina. Gleby winnic położonych w Cote des Bar są zbudowane z wapiennych glin wysoko zmineralizowanych i bogatych w owocowy aromat.

Szampan Moutard Dame Nesle Rose Brut dojrzewa w piwnicy co najmniej trzy lata, a w przypadku win innych niż rocznicowe do dziesięciu i piętnastu lat.

Winogrona Pinot Noir są zbierane ręcznie, następnie umieszczane w drewnianych kadziach. W kolejnym kroku następuje proces 4-dniowej maceracji i fermentacji, do osiągnięcia odpowiedniej gęstości w celu zachowania naturalnego posmaku owoców. W całym procesie są wykorzystane kadzie ze stali nierdzewnej z kontrolowaną temperaturą poniżej 7 stopni.

Więcej informacji
Rodzaj Szampan Różowy Wytrawny
Zawartość alkoholu 12%
Pojemność 0,75L
Producent MOUTARD
Kraj Francja
Identyfikator 3440747503728
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:SZAMPAN MOUTARD DAME NESLE ROSÉ BRUT 0,75L 12%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.