Rum kubański

Ustaw kierunek malejący

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 6

na stronę

Rum kubański cena

Proces fermentacji, któremu poddawany jest rum kubański, przekształca cukry w trzcinie w etanol, który jest następnie destylowany w celu wytworzenia rumu. Proces destylacji oddziela alkohol i wodę od sfermentowanego zacieru cukrów, co daje klarowną ciecz o zawartości alkoholu około 40%. Niektóre kubańskie rumy mają jednak więcej alkoholu - nawet do 80%. Posmakuj ich solo lub stwórz drinki (na przykład Cuba Libre) na bazie rumu!

Biały rum kubański

Proces produkcji rumu z Kuby to złożony i czasochłonny proces. Pierwszym etapem procesu jest fermentacja, która zamienia cukier w alkohol. Następnie destylacja oddziela alkohol od wody i innych zanieczyszczeń w sfermentowanej cieczy. Wreszcie starzenie przekształca alkohol w rum, dodając mu smaku i koloru.

Destylacja rumu to proces, który obejmuje ogrzewanie sfermentowanej melasy w celu ekstrakcji alkoholu. Pierwszym etapem tego procesu jest fermentacja, która zamienia cukier w etanol i dwutlenek węgla.

Drugi etap to destylacja, która oddziela etanol od wody i innych zanieczyszczeń. Trzeci etap destylacji rumu to tzw. postarzanie, które pozwala na dalsze dopracowanie smaków i aromatów. Dojrzewanie można przeprowadzić przechowując rum kubański w dębowych beczkach lub mieszając go z innymi rumami.

Rum kubański sklep

Kubański rum ma wyjątkowy smak dzięki zastosowaniu melasy, która nadaje mu ciemny kolor i bogaty smak. Najpopularniejszymi rumami kubańskimi są Havana Club, Flor de Cana i Ron Cubay.

Rum w naszym sklepie FORFITER exclusive (na przykład rum Havana Club) to trafny wybór.

W naszym sklepie znajdziesz wybór najlepszych rumów pochodzących z Kuby. Chcesz sprawdzić, co proponujemy? Znani kubańscy produceni rumu dostarczają:

ATLANTICO PLATINO RUM

ATLANTICO RESERVA RUM

HAVANA CLUB 3YO RUM

HAVANA CLUB ESPECIAL RUM

HAVANA CLUB EXTRA 7YO RUM

HAVANA CLUB SELECCION DE MAESTROS RUM

LEGENDARIO ELIXIR DE CUBA RUM

Havana Club Añejo 7 Años jest kwintesencją kubańskiego rumu. Poddawany jest on długotrwałemu, co najmniej siedmioletniemu procesowi starzenia w beczkach z amerykańskiego dębu. Rumy Legendario do dziś wytwarzane są metodą chałupniczą, w niezmienny sposób i tymi samymi urządzeniami od kiedy rozpoczęto produkcję rumu.

Havana Club Añejo 3 años to doskonały rum, najbardziej prestiżowy spośród wszystkich białych. Rum Havana Club to esencja smaku.

Wiele rumów kubańskich wyróżnia znakomity bukiet z intensywną, złożoną nutą kakao, wanilii, cedru, słodkiego tytoniu i owoców tropikalnych, słodkiego tytoniu.

Masz pytania co do naszej oferty? Chcesz kupić swój pierwszy rum albo sprezentować butelkę komuś bliskiemu? Chętnie podpowiemy, który z dostępnych rumów będzie w danej sytuacji odpowiedni. Zapraszamy!

Dobry rum kubański

Dużą popularnością cieszy się rum kubański z naszej oferty od renomowanych marek, takich jak Atlantico – do wyboru jest zarówno jasny rum, jak i ciemny rum, więc każdy wybierze odpowiedni gatunek na miarę własnego podniebienia. Dobry rum kubański to między innymi Atlantico Platino, który ma srebrny kolor i orzeźwiający smak, a na pierwszy plan wysuwa się intensywna mieszanka owoców tropikalnych. W tle pobrzmiewają nuty wanilii i karmelu, które dodają całości słodkiego charakteru. Wielu uznaje go za najlepszy rum kubański, co więcej, wybornie nadaje się on do picia w postaci drinków.

A może preferujesz ciemny rum kubański? Sklep internetowy FORFITER exclusive oferuje też wiele odmian czarnego rumu, w tym Legendario Elixir De Cuba, który ciszy podniebienie mieszkanką rumów 2 i 7-letnich. To alkohol bezglutenowy, dlatego sprawdzi się w przypadku osób uczulonych na gluten lub ograniczających ten składnik. Co więcej, Legendario Elixir De Cuba ma niższą zawartość alkoholu, bo tylko 34%, a na pierwszy plan smakowy wysuwają się lekko kwaskowate rodzynki. Jak widzisz, najlepszy rum kubański jest na wyciągnięcie ręki dzięki ofercie sklepu internetowego FORFITER exclusive! Rum marki Havana Club czu Atlantico tylko w najlepszych cenach - kubańskie rumy w wersji słodkiej dojrzewające w beczkach dębowych są wyjątkowe!

Zobacz również inne rumy: rum xo, rum austriacki, rum z barbadosu, rum brazylijski, rum z dominikany, rum karaibski, rum z jamajki, rum hiszpański

Treść jest chroniona prawami autorskimi.