Rum karaibski

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 14

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 14

Strona
na stronę

Rum karaibski sklep

Proces starzenia rumu karaibskiego to złożony proces, który składa się z wielu etapów. Proces starzenia pomaga rozwinąć smak rumu i sprawić, że będzie on gładszy. Proces starzenia rumu rozpoczyna się od fermentacji, która zamienia cukier w alkohol, a następnie destylacji, która oddziela alkohol od wody i innych zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest dojrzewanie, podczas którego rum karaibski dojrzewa w dębowych beczkach przez pewien czas, zanim zostanie zabutelkowany lub wysłany do sprzedaży. Beczki wykonane są z dębu, a alkohol w nich leżakuje przez pewien czas. Czas trwania tego procesu zależy od rodzaju alkoholu oraz efektu, jaki ma zostać osiągnięty. Najcześciej wykorzystuje się dąb amerykański albo dąb europejski. To drewno zapewnia doskonały smak i aromat leżakującym w beczce trunkom.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów rumu, w tym rum ciemny (starzony w zwęglonych dębowych beczkach jak Bacardi Carta Negra), rum jasny (starzony w zbiornikach ze stali nierdzewnej), rum z przyprawami (doprawiony przyprawami, takimi jak cynamon - Ron De Jeremy Spiced), rum biały (z niestarzonej melasy) i złoty rum (z starzonej melasy - Bacardi Carta Oro).

Rum karaibski sklep online

Lekki rum, zwany też jasnym czy białym albo srebrnym, to rodzaj rumu, który jest destylowany z melasy, soku z trzciny cukrowej lub innych słodkich soków. Jasne rumy są zazwyczaj mniej alkoholowe niż ciemne i mają delikatniejszy smak, choć bywają dość mocno alkoholowe. Są często używane w napojach mieszanych, takich jak daiquiris i mojito.

Ciemny rum karaibski to rodzaj rumu, który leżakuje w dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata. Ma głęboki, bogaty smak i jest często używany w koktajlach. Ciemne rumy są zazwyczaj wytwarzane z melasy lub soku z trzciny cukrowej, co nadaje im ciemny kolor i słodki smak. Mogą mieć także dodatek karmelu dla wzmocnienia koloru.

Rum złoty z Karaibów, zwany bursztynowym, to rum najczęściej występujący. Leżakuje z reguły co najmniej kilka lat i temu zawdzięcza swoja barwę. Jest ciemniejsza niż w przypadku rumu białego oraz jaśniejsza niż ciemnego rumu. Może być barwiony karmelem. W smaku łagodniejszy niż rum jasny, choć wciąż jest to dość mocny smak. Dobrze sprawdza się w drinkach. Rum produkowany jest w podobny sposób jak brandy i whisky.

Biały rum karaibski

Chcesz spróbować doskonałego trunku wprost z Karaibów? U nas znajdziesz szeroki wybór rumów z tej części świata. W ofercie mamy między innymi karaibski rum:

A.H. RIISE ROYAL DANISH NAVY RUM

A.H. RIISE XO PORT CASK FINISH RUM

BLACK TOT 50TH ANNIVERSARY RUM

COMPAGNIE DES INDES CARAIBES RUM

DEAD MAN'S FINGERS COCONUT RUM

DEAD MAN'S FINGERS COFFEE RUM

DEAD MAN'S FINGERS SPICED RUM

HELL OR HIGH WATER XO RUM

NEGRITA ANEJO RUM

Zobacz również inne rumy: rum vsop, rum xo, rum austriacki, rum z barbadosu, rum brazylijski, rum z dominikany, rum kubański, rum z jamajki, rum hiszpański

Treść jest chroniona prawami autorskimi.