Rum z Jamajki

Ustaw kierunek malejący

Produkty 9

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 9

na stronę

Sklep z rumem z Jamajki

Tworzenie Jamaica rum to proces produkcji, który polega na destylacji sfermentowanego soku z trzciny cukrowej, który następnie zwykle dojrzewa w dębowych beczkach. Proces destylacji oddziela alkohol i wodę od sfermentowanego soku. Produkcja rumu sięga dawnych czasów, a dowody sugerują, że był on wytwarzany w regionie Karaibów już 3000 lat temu.

Jamaica rum zazwyczaj dojrzewa w drewnianych beczkach. Proces produkcji i destylacji nadaje rumowi charakterystyczny smak. Te aromaty obejmują dąb, karmel, wanilię, kokos i owoce.

Destylacja Jamaica rum to proces, który obejmuje ogrzewanie sfermentowanej melasy w celu ekstrakcji alkoholu. Pierwszym etapem tego procesu jest fermentacja (należy podgrzać sfermentowany płyn), która zamienia cukier w etanol i dwutlenek węgla.

Drugi etap to destylacja, która oddziela etanol od wody i innych zanieczyszczeń. Trzeci etap destylacji rumu to tzw. postarzanie, które pozwala na dalsze dopracowanie smaków i aromatów. Dojrzewanie można przeprowadzić przechowując rum w dębowych beczkach lub mieszając go z innymi rumami.

Starzenie się rumu jamajskiego w beczkach to proces, który zachodzi w czasie. Jest wynikiem interakcji alkoholu z drewnem dębowym. Proces starzenia rumu w beczkach jest złożony, ale można go podzielić na kilka etapów.

Do starzenia alkoholu wykorzystuje się najczęściej określone gatunki drzew. Jest to dąb biały Quercus z Ameryki Północnej oraz dwa europejskie gatunki: dąb szypułkowy Quercus robur i dąb bezszypułkowy Qercus petrea. Na podstawie geograficznego pochodzenia drzew wyróżnia się więc beczki amerykańskie z drzewa amerykańskiego oraz europejskie, potocznie zwane francuskimi.

Rum jamajski to rodzaj rumu produkowanego na Jamajce. Jest to najpopularniejszy rodzaj rumu na świecie. Chcesz spróbować doskonałego trunku? U nas znajdziesz wiele doskonałych rumów, a wśród nich:

APPLETON ESTATE EXTRA 21YO RUM

APPLETON SPECIAL RUM

APPLETON WHITE JAMAICA RUM

CAPTAIN MORGAN BLACK RUM

CAPTAIN MORGAN GOLD RUM

CAPTAIN MORGAN SLICED APPLE RUM

CAPTAIN MORGAN TIKI MANGO & PINEAPPLE RUM

CAPTAIN MORGAN WATERMELON

CAPTAIN MORGAN WHITE RUM

COMPAGNIE DES INDES JAMAICA 5YO RUM

COMPANERO GRAN RESERVA RUM

LONG POND STC@E WHITE RUM

Dobry rum z Jamajki

Znany jamajski rum to na przykład Appleton estate 21yo, który dojrzewa aż 21 lat w dębowych beczkach, to zatem starzony, dojrzały, ekskluzywny rum, idealnie pasuje na wyjątkowe okazje i na prezent dla ważnej osoby.

Appleton estate 21yo to trunek, który co roku jest wydawany w niewielkich partiach, co jeszcze bardziej podnosi jego prestiż. Orzech, wanilia, kokos i owocowe akcenty – właśnie to oferuje dobry rum z Jamajki Appleton estate 21yo. Z odrobiną lodu na pewno wzbogaci niejedno spotkanie o całkowicie nowe doznania - zapewniamy!

Najlepszy rum z Jamajki

Wielu uważa, że najlepszy jamajski rum w niskiej cenie to Capitan Morgan, który kosztuje mniej niż 100 złotych. Capitan Morgan jest dostępny w wielu smakach, począwszy od klasycznego rumu, po jabłkowy, a nawet pikantny dla prawdziwych smakoszy mocnego alkoholu. Rum Capitan Morgan to towarzysz wielu domówek i rodzinnych przyjęć, który rozbawi towarzystwo w piątkowe lub sobotnie wieczory.

Jednym z tańszych rumów jest też Appleton special starzony w dębowych beczkach, który zapewnia delikatny, łagodny i krótki finisz. Wyróżnia go tradycyjny smak rumu bez zbędnych dodatków wzbogacony o trzcinę cukrową, to zatem klasyk wybierany na mniej ważne imprezy, na przykład weekendowe spotkania ze znajomymi.

Rum z Jamajki sklep internetowy

Ceniony rum to Companero Gran Reserva, który zawiera w sobie klasyczny rum z Dominikany wzbogacony smakiem dębu i dymu tytoniowego, to zatem charakterny alkohol idealny do delektowania się z cygarem. W tle banan, karmel i czekolada, a całości dopełnia elegancka butelka utrzymana w stylu vintage, przywodząca na myśl salony dżentelmenów. To rum, który wybornie sprawdzi się podczas męskiego spotkania na przykład na wieczór kawalerski lub wspólny wyjazd.

W asortymencie mamy ceniony, oryginalny rum z Jamajki. Sklep internetowy FORFITER exclusive doskonale wie, czego potrzebują nawet najbardziej wymagające męskie podniebienia. Dlatego u nas na pewno wybierzesz starannie wyselekcjonowany trunek w dowolnej cenie!

Zobacz również inne rumy: rum vsop, rum xo, rum austriacki, rum z barbadosu, rum brazylijski, rum z dominikany, rum kubański, rum karaibski, rum hiszpański

Treść jest chroniona prawami autorskimi.