Rum z Dominikany

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 13

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 13

Strona
na stronę

Rum z Dominikany cena

Rum to destylowany napój alkoholowy wytwarzany z produktów ubocznych trzciny cukrowej, takich jak melasa lub sok z trzciny cukrowej. Produkowany jest w podobny sposób jak brandy i whisky i podobnie jak te dwa rodzaje alkoholi.

Proces produkcji rumu z Dominikany zaczyna się od miażdżenia trzciny cukrowej, która jest następnie fermentowana w dużych kadziach w celu wytworzenia melasy. Melasa jest następnie podgrzewana w celu wyekstrahowania cukrów, które następnie miesza się z wodą i drożdżami w celu wytworzenia alkoholu. Alkohol jest destylowany do rumu Dominikańskiego przez destylator lub destylator ciągły. Rum można wykorzystać do drinków, np. cuba libre, rum punch, coco loco.

Rum z Domninikany jest zwykle leżakowany w dębowych beczkach przez długi czas, a następnie mieszany w celu uzyskania pożądanego profilu smakowego. Starzenie się rumu w beczkach to proces, który zachodzi w czasie. Jest wynikiem interakcji alkoholu z drewnem dębowym.

Rum dominikański

W naszym sklepie kupisz doskonały rum wprost z rajskiej Dominikany na przykład rum Punch oraz Brugal anejo. Co dokładnie znajdziesz w ofercie?

BRUGAL ANEJO RUM

RELICARIO SUPERIOR RUM

RELICARIO SUPREMO RUM

RON BARCELO ANEJO RUM

RON BARCELO BLANCO RUM

RON BARCELO DORADO RUM

RON BARCELO GRAN ANEJO RUM

RON BARCELO GRAN PLATINUM RUM

RON BARCELO IMPERIAL RUM

RON BARCELO ONYX RUM

Rum z Dominikany sklep

Procesy starzenia rumu Dominikańskiego są złożone i różnią się w zależności od rodzaju rumu. Proces może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od rodzaju rumu i pożądanego profilu smakowego. Proces starzenia rumu zaczyna się od fermentacji, w której cukier przekształca się w alkohol. W wyniku fermentacji powstają również produkty uboczne, takie jak octan etylu, olej fuzlowy i estry, które nadają rumowi charakterystyczny profil smakowy.

Proces starzenia rumu z Dominikany w beczkach jest złożony, ale można go podzielić na następujące etapy.

Pierwszy etap nazywa się „udziałem anioła”. Ten etap rozpoczyna się, gdy rum wchodzi do beczki i zaczyna parować. Zawartość alkoholu na tym etapie wyniesie około 20%.

Drugi etap rozpoczyna się, gdy zawartość alkoholu osiąga około 40%. W tym momencie część wyparuje, a część zostanie wchłonięta przez drewno. Zawartość alkoholu w tym momencie będzie wynosić około 25%.

Starzenie się rumu w beczkach to proces, który zachodzi w czasie. Jest wynikiem interakcji alkoholu z drewnem dębowym. Proces starzenia można przyspieszyć poprzez dodanie do beczki większej ilości drewna dębowego, co zwiększy zawartość w niej garbników. W naszej ofercie kupisz najlepsze dominikańskie rumy - zapraszamy. Oferujemy również rumy białe i ciemne, więc na pewno szybko wybierzesz najlepszy dopasowany do swojego podniebienia.

Dobry rum z Dominikany

W ofercie znajdziesz dobry superior rum na przykład od marki Relicario – to trunek z wysokiej półki, który łączy w sobie mieszankę dominikańskich rumów leżakujących przynajmniej przez 7 lat w beczkach. Trzcina cukrowa, wanilia i dąb to smaki, które oferuje właśnie Relicario superior rum, zaskakując podniebienia słodyczą. Całości dopełnia piękne opakowanie ze złotymi zdobieniami i zjawiskowy design butelki, która ozdobi każdą gablotę z alkoholami.

Wielu uważa, że najlepszy rum z Dominikany na całym świecie to Brugal anejo, który jest na rynku od ponad 100 lat. Składa się z mieszanek rumów leżakujących od 2 do 5 lat, oferując bogaty bukiet smaków czekolady, wanilii, dębu i karmelu. Brugal anejo to delikatny alkohol, niezbyt słodki, więc przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Brugal anejo w sklepie internetowym FORFITER exclusive jest dostępny w najbardziej atrakcyjnych cenach!

Najlepszy rum z Dominikany

Marzy Ci się oryginalny rum z Dominikany? Sklep internetowy FORFITER exclusive oferuje przebogaty asortyment różnych rumów, w tym renomowanych marek Relicario, Ron Barcelo imperial i Bacoo. Do wyboru są ciemne i białe rumy idealne do delektowania się nimi solo, ale i przygotowywania drinków, takich jak cuba libre.

Jakie jeszcze dobre rumy z Dominikany polecamy? Jednym z niedrogich, a jednocześnie smacznych i uniwersalnych rumów jest Ron Barcelo dojrzewający w beczkach po bourbonie. Wyczujesz w nim dalekie nuty rozłupanego kokosa, a na pierwszy plan wysuwa się krówka, cynamon i banany, to zatem tropikalne, słodkie połączenie z korzennymi akcentami. Alternatywą jest biały rum Ron Barcelo Gran Platinum z nutami eukaliptusa i świeżych, orzeźwiających owoców – doskonale nadaje się do komponowania dowolnych drinków, jest ceniony na całym świecie.

Serdecznie zachęcamy do poznania asortymentu sklepu z alkoholami FORFITER exclusive – przyjazne ceny, przystępne rabaty, błyskawiczna wysyłka i fachowe porady ekspertów zapewnią 100% satysfakcję z każdego zamówienia!

Zobacz również inne rumy: rum vsop, rum xo, rum austriacki, rum z barbadosu, rum brazylijski, rum kubański, rum karaibski, rum z jamajki, rum hiszpański

Treść jest chroniona prawami autorskimi.