Rum brazylijski

Ustaw kierunek malejący

Produkty 10

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 10

na stronę

Rum brazylijski sklep

Proces starzenia rumu może trwać od sześciu miesięcy-dwóch lat, a nawet do lat 20, w zależności od rodzaju rumu i sposobu jego przechowywania. Rum dojrzewa w dębowych beczkach, które nadają trunkowi wyjątkowy kolor oraz smak.

Biały rum Brazylijski to rodzaj rumu, który jest wytwarzany z soku z trzciny cukrowej, melasy i wody. Jest to najpopularniejszy rodzaj rumu na świecie. Biały rum ma lekki i owocowy smak z nutą słodyczy. Jest często używany w koktajlach, takich jak daiquiris, mojito i pina colada.

Ciemny rum Brazylijski to rodzaj rumu, który leżakuje w dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata. Ma głęboki, bogaty smak i jest często używany w koktajlach. Ciemne rumy są zazwyczaj wytwarzane z melasy lub soku z trzciny cukrowej, co nadaje im ciemny kolor i słodki smak.

Rum bursztynowy to rodzaj rumu, który powstaje z destylacji sfermentowanej melasy. Ma złocisty kolor i słodki smak. Rum bursztynowy jest produkowany na Karaibach, w Ameryce Środkowej i Ameryce Południowej. Jest również znany jako „Bursztynowy Nektar” lub „Złoty Nektar”.

Złoty rum jak np. Bacardi Carta Oro jest zwany również bursztynowym, miedzianym, starzonym (anejo). Najczęściej występujący rum. Ten rum jest postarzany, a ciemniejszy kolor to zasługa leżakowania w dębowych beczkach, wykonanych najczęściej z dębu amerykańskiego, czasem też z dębu francuskiego, najczęściej są to beczki po bourbonie.

Taki rum więcej smaku i jest ciemniejszy niż rum biały czy też rum jasny. Starzony jest zazwyczaj od kilku do kilkunastu lat, zdarza się, że 20, a niektóre nawet do 50-ciu. W zależności od wieku starzenia rumy są używane głównie w drinkach lub solo. Rumy długo starzone są doskonałe do tworzenia ekskluzywnych koktajli.

Przyprawiony rum np. Ron De Jeremy Spiced to rodzaj rumu, który został doprawiony różnymi składnikami. Zwykle składa się z melasy, cukru i wody. Najpopularniejszymi przyprawami używanymi w rumach przyprawowych są cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, imbir i ziele angielskie.

Rum brazylijski sklep online

Rum to rodzaj alkoholu produkowany od wieków i cieszący się popularnością na całym świecie. Można go znaleźć w wielu różnych postaciach, w tym rumu ciemnego, rumu jasnego, rumu z przyprawami i rumu białego. Smak rumu różni się w zależności od tego, z czym jest zmieszany. Na przykład, jeśli zostanie zmieszany z colą lub imbirowym piwem, będzie miał słodszy smak niż gdyby był zmieszany z lemoniadą lub sokiem pomarańczowym.

Jakie trunki z rodzaju brazylijskiego rumu znajdziesz na naszej stronie? Są to między innymi:

BACARDI ANEJO CUATRO 4YO RUM

BACARDI CARTA BLANCA RUM

BACARDI CARTA NEGRA RUM

BACARDI GRAN RESERVA 10 DIEZ RUM

BACARDI LIMON RUM

BACARDI RAZZBERRY RUM

BACARDI RESERVA OCHO 8YO RUM

BACARDI SPICED RUM

LEBLON CACHACA RUM

Jeżeli potrzebujesz pomocy, z chęcią doradzimy w wyborze i udzielimy dodatkowych informacji na temat naszej oferty i dostępnych w niej trunków. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym. Lekko słodki smak, intensywny aromat, intensywny kolor - zasługa gatunków drewna wykorzystywanych do starzenia oraz tradycyjnej receptury. Zapoznaj się z brazylijskim rumem, spróbuj koktajlu caipirinha i ciesz się smakiem.

Zobacz również inne rumy: rum vsop, rum xo, rum austriacki, rum z barbadosu, rum z dominikany, rum kubański, rum karaibski, rum z jamajki, rum hiszpański

Treść jest chroniona prawami autorskimi.