Rum z Barbadosu

Ustaw kierunek malejący

Produkty 12

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 12

na stronę

Rum z Barbadosu sklep online

Rum z Barbadosu to destylowany napój alkoholowy wytwarzany z produktów ubocznych trzciny cukrowej, takich jak melasa lub sok z trzciny cukrowej. Produkowany jest w podobny sposób jak brandy i whisky, podobnie też jak te alkohole, rum zwykle leżakuje w dębowych beczkach przez pewien czas. Od tego, jak długo podlega starzeniu, zależy barwa i smak trunku.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów rumu, w tym rum ciemny (znany również jako rum czarny np. Bacardi Carta Negra), rum jasny (znany również jako rum biały), rum z przyprawami jak Ron De Jeremy Spiced i rum smakowy (np. malinowy).

Rum Barbados xo

Rum to najpopularniejszy spirytus destylowany na świecie. Jest produkowany w ponad 200 krajach. Został nazwany „narodowym napojem niektórych z najsłynniejszych wysp świata”. Klasy rumu są oparte na ilości zawartego w nim alkoholu, przy czym jasny rum zawiera mniej niż 40% alkoholu (ABV), a ciemny rum (w rodzaju Overproof, może mieć nawet 80% ABV).

Jaki rum produkuje się na Barbadosie? Wyspy oraz kraje angielsko-języczne produkują rumy ciemne xo, o pełnym smaku. Powstają one poprzez dodanie większej ilości melasy oraz przy użyciu destylatorów alembikowych, czyli pot stills, idealnym przykłądem będzie Plantation Barbados XO.

W ten sposób powstaje rum bogatszy w ilość estrów i kongenerów, powstających podczas fermentacji. Nie ulatniają się one w niższych temperaturach panujących w destylatorach alembikowych, co ma miejsce w destylatorach kolumnowych. Tego typu rumy są typowe dla regionów takich jak właśnie Barbados, ale również Belize, Bermudy, Trynidad i Tobago. Warto tu wspomnieć również, że w tego rodzaju rumach pojawiają się określenia takie jak Navy Rum czy Gunpower Rum. Są to rumy z Barbadosu cięższe, ciemniejsze i mocniej przyprawione. Mają one nawiązywać do trunków powiązanych z marynarką wojenną.

Rum z Barbadosu cena

Ciemny rum ma dużo intensywniejszy smak niż rum jasny i złoty, można łatwo wyczuć tu nuty przypraw, melasy i karmelu. Rum ten wykorzystywany jest często, by wzbogacić konsystencję drinka, jak również jego kolor, często też używa się go jako składnik w gotowaniu. Ciemniejsza barwa to zasługa większej ilości melasy lub dodatku karmelu.

Przyprawiony rum to rodzaj rumu, który został doprawiony różnymi składnikami. Zwykle składa się z melasy, cukru i wody. Najpopularniejszymi przyprawami używanymi w rumach przyprawowych są cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, imbir i ziele angielskie. Często beczki po koniaku wykorzystywane są przez producentów rumu do dojrzewania karaibskich trunków, rumy poddawane są maturacji w tropikach, a także dodatkowo dojrzewane przez krótszy okres już w klimacie regionu Cognac we Francji, w specjalnie wyselekcjonowanych beczkach po lokalnym koniaku. Wypróbuj jeden z rumów Plantation Barbados, np. Grande Reserve. Grande Reserve to doskonały trunek przywodzący na myśl właśnie koniak, w jego bukiecie odkryjesz jego akcenty. Poznaj naszą ofertę!

Najlepszy rum z Barbadosu

Dobry rum z Barbadosu różni się czasem starzenia, w naszym sklepie internetowym kupisz butelki kilku, ale i kilkudziesięcioletnie. Wiele z nich wyróżnia też bardzo dekoracyjny design, jak na przykład Plantation Barbados 2011, który ma opakowanie i butelkę w tropikalnym motywie. Wielobarwny kartonik i etykieta to jedno, ale równie ciekawy jest smak alkoholu, który łączy w sobie imbir, cynamon i pieprz, czyli przeważają w nim korzenne akcenty. Całości dopełniają orzechy i karmel, a w bukiecie odnajdziemy akcenty czekolady, które ucieszą zwłaszcza miłośników słodkich trunków.

Świat rumu z Barbadosu jest niezwykle bogaty, czego dowodem jest oferta naszego sklepu internetowego FORFITER exclusive. Chociaż w asortymencie wiodą prym rumy Plantation Barbados, nie brakuje też ekskluzywnych butelek od innych producentów, więc na pewno wybierzesz najlepszy trunek na miarę własnego podniebienia.

Oferujemy nie tylko najlepsze rumy z Barbadosu, ale i z innych zakątków świata, w tym z naszej rodzimej Polski. W razie jakichkolwiek pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu - poznaj bogaty świat rumów!

Zobacz również inne rumy: rum vsop, rum xo, rum austriacki, rum brazylijski, rum z dominikany, rum kubański, rum karaibski, rum z jamajki, rum hiszpański

Treść jest chroniona prawami autorskimi.