PUSSER'S BRITISH NAVY RUM 0,7L 40%

145,00 zł
SKU
PUSSER001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

PUSSER’S BRITISH NAVY RUM. Kolejny aromatyczny, mocny alkohol, w pełni zgodny z recepturami stosowanymi od wieków. Wytwarzany tradycyjnie, w drewnianych destylatorach, pochodzący z Gujany rum cieszy smakiem, mocą i niezwykłymi historiami. Oto jedna z nich.

Opowieść o rumie

W czasach, gdy rum był regularnie dostarczany na statki floty Brytyjskiej Marynarki, ale jeszcze przed wynalezieniem areometru (urządzenia do pomiaru gęstości cieczy), padały niekiedy oskarżenia o rozcieńczanie trunku wodą. To nie podobało się marynarzom, dlatego znaleźli sposób na sprawdzenie, czy ktoś nie próbuje ich kolejny raz przechytrzyć. Ich metoda była niezwykle prosta, ale stanowiła niezbity dowód na to, czy rum jest dokładnie tym, czego oczekiwali. Do porcji rumu wrzucano odrobinę prochu strzelniczego i… próbowano podpalić. Jeśli ta niewielka próbka zapłonęła, uznawano dostawę za pełnowartościową, jeśli nie – beczka „sfałszowanego” rumu lądowała w morzu.

Jeszcze jeden tradycyjny rum

Dziś ten konkretny rum nazywany jest właśnie prochem strzelniczym, to symbol, upamiętnienie anegdotycznej historii brytyjskiej Royal Navy, ściśle kojarzonej z historią marynarzy. Jak cała marka Pusser’s zresztą, która słynie z tradycyjnych receptur i metod produkcji. Dekadę po przegłosowaniu przez brytyjski parlament ustawy, zgodnie z którą zaprzestano przydziału rumu dla marynarzy British Navy, właściciel zabezpieczył receptury i firma korzysta z nich do dziś, wytwarzając alkohol nie tylko tradycyjny, ale przede wszystkim naturalny, pełen aromatów, bez sztucznych barwników. O tej niezwykłej historii przypomina szczególnie bandera floty brytyjskiej na etykiecie butelki z rumem.

Moc tradycji i smaku

Gunpowder proof to edycja o wysokim woltażu, ale jednocześnie gładkim, aksamitnym finiszu. Pierwsza butelka Navy Rumu na pewno nie będzie ostatnią. Ostrawy jest aromat, w którym przenikają się melasa, karmel, miód, wanilia, gałka muszkatołowa i imbir. Smak jest pełny, bogaty, z pobrzmiewającym cynamonem i płatkami dębu. Prezentuje się doskonale, przykuwa uwagę szczególnie swoim ciemnym, intensywnym kolorem z miedzianymi refleksami. Koniecznie spróbuj tego rumu bez dodatków, przekonaj się, na czym tak bardzo zależało brytyjskim marynarzom. Później smakuj w ten sam sposób lub miksuj w ulubionych koktajlach.

Więcej informacji
Więcej informacji
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent PUSSER'S RUM
Kraj Trinidad i Tobago
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:PUSSER'S BRITISH NAVY RUM 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.