PUSSER'S BRITISH NAVY 15YO RUM 0,7L 40%

375,00 zł
SKU
PUSSER002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

PUSSER'S BRITISH NAVY 15YO RUM. Trunek z historią w tle. To opowieść dla miłośników żeglugi, ale nie tylko, z pewnością zainteresuje również tych wszystkich, którzy są po prostu smakoszami wybornych alkoholi i lubią poznawać interesujące fakty.

Wieki tradycji

Rum od wieków związany był z życiem marynarzy. Brytyjska marynarka fundowała nawet obowiązkowy przydział – aż do 1970 roku, kiedy to parlament przegłosował decyzję dotyczącą rezygnacji z tej procedury. Marynarze nazwali ten moment Black Tot Day, urządzili symboliczne uroczystości żałobne, a data ostatniego przydziału alkoholu w brytyjskiej marynarce – 31 lipca 1970 roku pamiętana jest do dziś. Podobno nawet z okazji 50. rocznicy urządzono spotkanie, podczas którego weterani wspominali ten pamiętny – i smutny – dzień. Marka Pusser’s szybko zyskała uznanie na rynku. Powodem było z pewnością korzystanie z receptur, na bazie których przez dziesięciolecia, a może nawet dłużej wytwarzano rum używany w British Navy.

Naturalny smak rumu

Ta konkretna edycja, 15-letni rum Pusser’s, to kompozycja starzona w dębowych beczkach. Destylaty pochodzą z Gujany, konkretnie z doliny Demerara, a całość osiąga moc 40%. Producent zapewnia o wyjątkowości wynikającej z procesu produkcji – ten rum jest destylowany w 300-letnich drewnianych destylatorach. To między innymi ma wpływ na smak i  odróżnia go od trunków przygotowywanych w metalowych alembikach. Pusser's British Navy 15YO Rum ma intensywny, bursztynowy kolor, odcieniem przypomina mocno zaparzoną herbatę. W składzie rumu Pusser’s nie ma ani sztucznych aromatów czy barwników, ani dodatku cukru. To produkt naturalny, nazywany często płynną historią, spożywany od dawna, „od czasów drewnianych łodzi i ludzi z żelaza”.

Limitowany i nagradzany

W aromacie i smaku wyczuwalne suszone owoce, melasa, przyprawy korzenne. Polecany szczególnie do picia solo, sprawdzi się również w koktajlach. To trunek wielokrotnie nagradzany w swojej klasie, a przez magazyn Forbes nazwany nawet rumem single malt. Wytwarzany w niewielkich, limitowanych edycjach. Będzie wspaniałym pomysłem na prezent.

Więcej informacji
Więcej informacji
Wiek 15
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent PUSSER'S RUM
Kraj Gujana
Identyfikator 88320053371
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:PUSSER'S BRITISH NAVY 15YO RUM 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.