Piwo smakowe

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 18

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 18

Strona
na stronę

Piwo alkoholowe smakowe

Chociaż wiele osób uważa, że piwa owocowe to współczesny wynalazek, nie mają oni racji. Piwa owocowe mają za sobą ponad 100 lat tradycji. Piwo typu radler (słowo to po niemiecku oznacza rowerzystę) podobno zostało wymyślone już w XIX wieku. Wtedy to do pubu Franza Xavera Kuglera przyjechało tak wielu rowerzystów, że jego zapasy piwa okazały się niewystarczające. Postanowił więc zmieszać piwo z lemoniadą i serwował napój gościom, twierdząc, że to specjalne piwo dla rowerzystów. Jak się okazało, lekkie, owocowe piwo bardzo przypadło im do gustu, a z czasem zaczęło robić się coraz bardziej popularne.

Smakowe piwa

Piwo smakowe powstaje przez dodanie substancji smakowych na etapie wytwarzania brzeczki podstawowej (np. owoce wiśni) lub już po zakończeniu fermentacji alkoholowej, a przed filtracją. Technologia produkcji piw smakowych jest nieco zmodyfikowana.

Piwo smakowe cena

Przykładowo, podczas produkcji piwa w technologii gęstych brzeczek rozcieńczanie piwa bazowego zwykle przebiega dwuetapowo. Najpierw rozcieńcza się gęste piwo substancjami aromatyzującymi i smakowymi, a później wodą, dopóki nie osiągnie ono pożądanej zawartości alkoholu.

Piwo smakowe sklep

Piwa smakowe mają podwyższoną zawartość ekstraktu, składającego się z ekstraktu rzeczywistego, pochodzącego z brzeczki podstawowej i ekstraktu pochodzącego z dodanych po fermentacji substancji słodzących. Stopień Plato (stopnie Plato wskazują, w jakim stosunku wobec siebie pozostają masa ekstraktu brzeczki podstawowej oraz masa całej brzeczki) oblicza się biorąc pod uwagę tylko ekstrakt rzeczywisty.

Piwo smakowe sklep online

W naszej ofercie znajdują się cenione przez klientów piwa smakowe, które wyróżniają się bogatą głębią aromatu oraz niebanalnym, owocowym smakiem. Wyjątkowa receptura piwa smakowego sprawia, że napój ten od kilku lat podbija serca Polaków.

Piwo smakowe sklep internetowy

W naszym sklepie internetowym FORFITER exclusive znajdziesz piwa smakowe różnych marek, w różnych cenach i o różnych rodzajach zawartości alkoholu. Wejdź na FORFITER exclusive i wybieraj spośród szerokiej gamy dostępnych u nas produktów. Z pewnością odnajdziesz w niej piwo smakowe, które zachwyci Cię swoją jakością, bowiem stawiamy na alkohol tylko najwyższej jakości. Jako wieloletnia firma, znamy się na tym, co najlepsze i dbając o swoich klientów, proponujemy im alkohole tylko z najwyższej półki oraz w przystępnej cenie.

Najlepsze piwo smakowe

Dobre piwo smakowe z sokiem to idealny sposób na orzeźwienie, ale też smaczny dodatek do posiłków. Dzięki naszej szerokiej ofercie tych trunków można wybrać napój, który dopełni aromat spożywanych potraw. Delikatne piwo z aloesem przyjemnie nawilży podniebienie między kęsami przysmaków z grilla i złagodzi smak ostrych przypraw kuchni tajskiej. Piwo smakowe to także idealna alternatywa dla deseru. Kremowe piwo z cukrem trzcinowym i nutą karmelu zastąpi z powodzeniem kawałek ciasta.

Dobre piwo smakowe

Piwa smakowe od kilku lat podbijają polski rynek. Nawet najwierniejsi fani piwa Pils sięgają coraz częściej po piwo smakowe. Choć mogłoby wydawać się, że moda na picie piw aromatyzowanych dopiero niedawno zaczęła obowiązywać, tradycja podawania piw naturalnych o smakowym aromacie sięga końca XIX wieku, kiedy to połączenie piwa z lemoniadą pod nazwą „shandy” serwowane było brytyjskim żołnierzom. Samo słowo „radler”, jak zwykło się określać piwa o obniżonej zawartości alkoholu, które wzbogacane są owocowym smakiem, pochodzi z języka niemieckiego i oznacza „rowerzystę”. Właśnie rowerzyści mieli być częstowani tego rodzaju napojem podczas długich i wyczerpujących wyścigów na początku XX wieku.

Zobacz również inne piwa: piwo bezalkoholowe, piwo bezglutenowe, piwo bezglutenowe bezalkoholowe, piwo apa, piwo ipa, piwo aipa, piwo ale, piwo pale ale, piwo lager, piwo pils, piwo porter, piwo pszeniczne, piwo smakowe, piwo stout, piwo witbier, piwo polskie, piwo niemieckie.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.