Piwo miodowe

Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę

Piwa miodowe

Po co dodawać miód do piwa? Odpowiedź wydaje się prosta, ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. Zazwyczaj miód traktujemy jako zamiennik cukru i stosujemy go w celu nadania napojom i potrawom słodkiego smaku. Tyle tylko, że w wypadku piwa zazwyczaj to tak nie działa, ponieważ cukry proste zawarte w miodzie stanowią idealną pożywkę dla drożdży i niemal w całości podlegają procesowi fermentacji. Przyjmuje się szacunkowo, że około 95% procent miodu dodanego do brzeczki lub młodego piwa zostanie przez drożdże zamienione na alkohol i dwutlenek węgla, a z piwnego smaku w gotowym trunku niewiele zostanie.

Piwo miodowe cena

Piwa miodowe znalazły upodobanie głównie u małych, regionalnych browarów. W końcu grzechem byłoby nie skorzystać z bogactw regionu i nie uwarzyć słodkiego piwka. Wydaje się, że miodowe powinno mieć piękny, mętny i złoty kolor, tymczasem mamy na rynku również ciemne trunki z dodatkiem gryczanego miodu.

Piwo miodowe sklep

O piwie miodowym możemy mówić tylko wtedy, gdy do brzeczki zostaje dodany miód. Można go dodać przed lub w trakcie fermentacji. Na dnie butelki takiego trunku często spoczywa miodowy osad, który można wymieszać, wykonując koliste ruchy butelką. Niektóre pasieki wytwarzają napój alkoholowy otrzymany z miodu, jednak przy jego produkcji nie jest używany słód, dlatego nie możemy mówić o miodowym piwie.

Piwo miodowe sklep online

W naszym sklepie internetowym FORFITER exclusive znajdziesz piwo miodowe najlepszej jakości. Dbając o naszych klientów, posiadamy bogaty asortyment tego typu alkoholi. Ponadto jest on u nas w znakomitej, niewygórowanej cenie, co sprawi, że każdy odwiedzający naszą stronę znajdzie piwo miodowe odpowiednie dla siebie. Sprawdź już dziś!

Piwo miodowe sklep internetowy

Niejednokrotnie zdarza się tak, że zakupy to rzecz konieczna, niestety brak na nie czasu. Jeśli potrzebujesz pomocy i dostawy piwa miodowego pod same drzwi, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Po złożeniu zamówienia otrzymasz swoje produkty nawet po upływie doby, prosto pod Twoje drzwi. Bez tracenia cennego czasu, bez dźwigania. Jesteśmy po to, by ułatwić Ci życie!

Najlepsze piwo miodowe

W Polsce najczęściej dostępne są piwa, w których miód dolewa się do lagerów – bezpośrednio do puszek lub przed rozlewem trunku do butelek. Ten rodzaj napoju wyróżnia się o wiele bardziej intensywnym smakiem oraz wysokim poziomem słodyczy. Do piwa dodawany jest nie tylko miód, ale też jego aromat, co wpływa na jego nieco agresywny bukiet zapachowy i smak. Wybór odpowiedniego miodu ma bardzo duże znaczenie, ponieważ rzutuje na ostateczny smak i kolor trunku.

Dobre piwo miodowe

Dużą popularnością cieszą się napoje z dodatkiem miodu gryczanego. Doskonale komponuje się on z ciemnymi piwami górnej fermentacji, takimi jak porter czy stout. Natomiast jasny i bardziej orzeźwiający lager zazwyczaj wzbogacony jest dodatkiem miodu lipowego lub wielokwiatowego.

Piwo miodowe nie jest zbyt popularne, chociaż znajdziesz je w niemal każdym sklepie spożywczym. To odmiana piwa specjalnego, która przypadnie do gustu miłośnikom subtelnego smaku i miodowego aromatu. W zależności od marki może ono mieć mniej lub bardziej intensywne nuty miodowe i zróżnicowaną zawartość alkoholu. Istnieje kilka sposobów wytwarzania piwa miodowego – w wersji klasycznej miód dodaje się do brzeczki piwnej. W innych przypadkach składnik ten dodawany jest bezpośrednio przed rozlewem piwa, już po fermentacji. Oryginalną wersją tego trunku jest piwo z dodatkiem miodu gryczanego. Dowiedz się więcej o różnych typach tego napoju.

Piwo na miodzie

Piwo miodowe jest słodsze niż klasyczne, ma też naturalne zmętnienie. Przed wypiciem warto kilkukrotnie odwrócić butelkę lub koliście nią poruszać. Niektóre pasieki sprzedają produkt o nazwie piwo miodowe, warto mieć jednak na uwadze, że jest to napój produkowany wyłącznie z brzeczki miodowej, ulegającej fermentacji. Wiele osób jest zdania, że wyrób nie powinien być określany mianem piwa ze względu na minimalną zawartość alkoholu i słodko-kwaśny smak.

Zobacz również inne piwa: piwo bezalkoholowe, piwo bezglutenowe, piwo bezglutenowe bezalkoholowe, piwo apa, piwo ipa, piwo aipa, piwo ale, piwo pale ale, piwo lager, piwo pils, piwo porter, piwo pszeniczne, piwo smakowe, piwo stout, piwo witbier, piwo polskie, piwo niemieckie.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.