Piwo Lager

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 15

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 15

Strona
na stronę

Piwa lager

Niezwykłość lagera polega na użyciu do jego produkcji drożdży dolnej fermentacji (Saccharomyces uvarum). Pracują one zdecydowanie lepiej w niskich temperaturach, zazwyczaj w przedziale od 5°C do 10°C, proces fermentacji jest nieco wolniejszy i mniej gwałtowny, a przy okazji wytwarzanych jest znacznie mniej dodatkowych substancji smakowych i zapachowych, więc profil gotowego piwa jest bardziej czysty i uniwersalny, niż ma to miejsce w przypadku popularnych piw górnej fermentacji, nazywanych Ale. Dzięki temu na pierwszy plan wysuwają się pozostałe składniki piwa - zwłaszcza słód i chmiel, które w lagerach mogą zaprezentować pełnię swoich możliwości.

Ciemny lager

Ciemne piwo dolnej fermentacji o stosunkowo wysokiej zawartości alkoholu. Pojawił się w krajach nadbałtyckich, gdzie zastąpił portera angielskiego. W piwie można wyczuć aromaty palone, słodowość, karmel oraz toffi. W smaku piwo jest treściwe i oleiste, a pomimo znacznej słodowości nie jest zaklejające. Portery Bałtyckie dużo zyskują na odpowiednio długim leżakowaniu, pojawiają się wtedy nuty szlachetnego alkoholu i cherry. Porter Bałtycki to fenomen na rynku!

Jasny lager

Pilznery - Swoją nazwę zawdzięczają miejscowości Pilzno w Czechach, gdzie w 1842 roku opracowano ich recepturę. Piwo typu jasny lager ma barwę od jasnożółtej do jasno-bursztynowej. W aromacie można wyraźnie wyczuć zioła i zapachy korzenne, które pochodzą z chmieli. Jasne piwo ma dosyć intensywną goryczkę, jest dzięki temu bardzo rześkie i orzeźwiające.

Piwo lager cena

Do najbardziej typowych rodzajów piw dolnej fermentacji zaliczamy pilznery, koźlaki, portery bałtyckie i piwa marcowe. Każde z nich ma nieco inną charakterystykę, co wynika ze specyfiki procesu produkcji oraz wykorzystanych do ich przygotowania składników, przede wszystkim rodzaju zastosowanego słodu oraz chmielu. Współcześnie najpopularniejszą kategorią lagerów są różne rodzaje pilznerów.

To historyczna nazwa pochodząca od czeskiej miejscowości Pilzno, gdzie opracowano specyficzną recepturę umożliwiającą stworzenie lekkiego, silnie orzeźwiającego i bardzo klarownego trunku o złocistej barwie, wyrazistym słodowym smaku, z wyczuwalną nutą chmielu.

Tradycyjne piwo pils na bazie słodu pilzneńskiego (suszonego w niskich temperaturach) i chmielu żateckiego jest do dzisiaj produkowane w Czechach pod nazwą Pilsner Urquell – pierwsze piwo tego typu zostało wyprodukowane w pilzneńskim browarze w 1842 roku.

Piwo lager sklep

FORFITER exclusive posiada w swojej ofercie całą masę piw Lager, aby każdy, kto zdecyduje się na ich zakup, mógł wybrać alkohol odpowiedni do swoich potrzeb. Lager jest smaczny, ma wiele rodzajów, a i jego przystępna cena kusi wszystkich smakoszy tych doskonałych browarów. Zapraszamy do naszego sklepu, oferujemy profesjonalną pomoc i doskonałe ceny.

Piwo lager sklep online

Obecnie jest to najpopularniejsze piwo na świecie. Ponad 90% spożywanego na świecie piwa to właśnie jasne lagery. Piwo bardzo mocno odfermentowane o barwie słomkowej, prawie całkowicie przejrzyste. Ma stosunkowo niską goryczkę. W aromacie na pierwszy plan wysuwają się nuty słodowe. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie można nabyć piwo Lager w pojedynczych egzemplarzach, jak i również w większych ilościach.

Piwo lager sklep internetowy

Sklep internetowy jest dogodnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu na zakupy. Wchodząc na stronę FORFITER exclusive zyskujesz nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ dysponujemy alkoholami w doskonałych, przystępnych cenach i najlepszej jakości. Zapraszamy do naszego sklepu na szybkie, wygodne zakupy w rozsądnej cenie - jasny lager jest na wyciągnięcie ręki!

Najlepsze piwo lager

Obecnie można wskazać kilka rodzajów lagerów fermentacji dolnej i górnej. Są to:

Pilsner: czysty, złoty lager,

Bock/Doppledock: mocny, ciężki lager o ciemnym lub bardzo ciemnym kolorze,

Dortmunder: czysty lager ze słodowym posmakiem,

Dunkel: ('ciemny' po niemiecku) ciemny lager z Monachium,

Helles: jasny, złocisty lager o słodowym posmaku,

Oktoberfest/Märzen: miedziano-bursztynowe piwo wytwarzane wiosną,

Schwarzbier: ciemny lager z czekoladowym posmakiem,

Vienna Lager: lager o słodowym posmaku i czerwonej barwie

Porter Bałtycki: mocny, ciemny lager o intensywnym kawowo-czekoladowym smaku

Piwo typu lager

Lager ruszył na podbój współczesnej Europy i wkrótce stał się jednym z najbardziej popularnych piw, a jego zwycięski pochód trwa do dziś - wystarczy zajrzeć do dowolnego sklepu piwnego, żeby się o tym przekonać. Większość sprzedawanych w Polsce piw to właśnie lagery, tworzone przy wykorzystaniu drożdży dolnej fermentacji, zarówno w tradycyjnym wydaniu, takim jak pilsner, jak i w bardziej nowoczesnych, nowofalowych wersjach, gdzie importowane odmiany chmielu mogą roztaczać swój wyjątkowy aromat na tle zrównoważonej bazy. Jeśli więc nie wiecie po jakie piwo chcecie sięgnąć, to lager zawsze będzie bezpiecznym wyborem i na pewno Was nie rozczaruje.

Dobre piwo lager

W naszej ofercie znajdziesz piwa dolnej fermentacji oraz górnej fermentacji, więc na pewno wybierzesz odpowiednie na miarę własnego podniebienia. Do jednych z najbardziej popularnych piw należą lagery z naszej oferty od producentów Browar Amber, Browar Cieszyn i Piwo z Żuka – to jednocześnie lokalne, naturalne, pełne owocowych smaków piwa z najwyższej półki. Do wyboru są ciemne lagery i jasne lagery, dlatego szybko dopasujesz konkretny gatunek do własnego podniebienia. Wyróżniają się one czystym smakiem, prostym składem i różną zawartością alkoholu – niektóre mają nawet ponad 6%!

Wielu oferowanych przez nas lagerów nie znajdziesz na zwykłych półkach sklepowych. Piwa dolnej fermentacji i górnej fermentacji z naszego asortymentu to perełki na rynku. Większość z nich zdobią też dekoracyjne etykiety, więc na pewno przypadną do gustu kolekcjonerom poszukującym wyjątkowych piw do własnej gabloty z alkoholami.

Dobre piwo lager dla każdego będzie znaczyło coś zupełnie innego, dlatego asortyment wzbogaciliśmy w różne rodzaje tego piwa. Dla miłośników lżejszego browaru polecamy na przykład produkt Jan Olbracht Szyszak o typowym smaku zbożowego lagera. Producent oferuje też inne lagery, w tym o egzotycznym charakterze – poznaj nasz asortyment i wybierz najlepszy na miarę własnego podniebienia!

Zobacz również inne piwa: piwo bezalkoholowe, piwo bezglutenowe, piwo bezglutenowe bezalkoholowe, piwo apa, piwo ipa, piwo aipa, piwo ale, piwo pale ale, piwo lager, piwo pils, piwo porter, piwo pszeniczne, piwo smakowe, piwo stout, piwo witbier, piwo polskie, piwo niemieckie.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.