PENDERYN SHERRY WOOD SINGLE MALT WHISKY 0,7L 46%

299,00 zł
SKU
PEND002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

PENDERYN SHERRY WOOD SINGLE MALT WHISKY - Zioła i skórka cytryny w połączeniu z mleczną krówką

PENDERYN SHERRY WOOD SINGLE MALT WHISKY. Jeden z wielu single maltów z kolekcji Gold walijskiej destylarni Penderyn. Jego destylaty dojrzewają początkowo w dębowych beczkach po bourbonie z Tennessee i Kentucky, a następnie finiszują w beczkach po sherry Oloroso. Trunek ten butelkowany jest z mocą 46% i oferuje słodycz czerwonych owoców, mlecznej krówki, ciętych ziół oraz skórki cytrusów. PENDERYN SHERRY WOOD SINGLE MALT WHISKY prezentuje sobą wszystko to, co najlepsze do zaoferowania przez sherry Oloroso. Whisky ta jest pełna słodyczy i nut ciepłych, aromatycznych przypraw. Oferuje ona także bogaty w doznania smakowe, miodowy finish.

PENDERYN SHERRY WOOD SINGLE MALT WHISKY - Jedyny i wyjątkowy destylator

Penderyn to jedyna na świecie destylarnia whisky położona na terenie chronionej przyrody, czyli na obszarach Parku Narodowego Breacon Beacon, który znany jest z szerokich pastwisk i pięknych łąk, na których wypasają się owce i walijskie kuce. Gorzelnia ta dba o przyrodę i stosuje ku temu najnowsze technologie, a co więcej, magazynuje również energię. Wodę wykorzystywaną do produkcji alkoholu czerpie ze źródeł na terenie parku, natomiast słód jęczmienny dostarcza jej browar Brais. To, co wyróżnia Penderyn Destillery to niezwykły destylator, który zaprojektowany został na zamówienie przez chemika Davida Faradaya. Stworzenie destylatora zajęło aż 8 lat, nie mniej jednak było warto na niego czekać. Podczas jednej tury fermentacji maszyna ta jest w stanie wydestylować alkohol o mocy 92%. Dla porównania szkockie i irlandzkie gorzelnie, by osiągnąć podobny wynik, zmuszone są powtarzać proces destylacji dwukrotnie, a czasami nawet trzykrotnie. Destylator Faraday Still to bez wątpienia przełomowy wynalazek w branży whisky.

PENDERYN SHERRY WOOD WHISKY - Doskonały proces produkcji najlepszej whisky

Gorzelnia w trakcie produkcji swojej whisky wykorzystuje klasyczne, miedziane alembiki w kształcie cebuli. Etap destylacji poprzedza najpierw fermentacja, podczas której drożdże, które żywią się cukrami, produkują alkohol. Wydestylowana whisky trafia na początku do dębowych beczek po bourbonie pochodzącym z USA, a kiedy destylat wyciągnie już z drewna dębu wszystko to, co najlepsze, w szczególności waniliowe nuty i delikatną strukturę, przenoszony jest następnie do beczek po winie Porto. Beczki te sprawiają, że whisky staje się bogata w owocowe nuty i specyficzną słodycz.

 

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,7L
Producent PENDERYN
Kraj Walia
Identyfikator 5011594010752
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:PENDERYN SHERRY WOOD SINGLE MALT WHISKY 0,7L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.