PENDERYN PEATED WHISKY 0,7L 46%

265,00 zł
SKU
PEND003
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Idealnie zbalansowana i delikatna

PENDERYN PEATED WHISKY. Jest to kolejna odsłona whisky single malt, pochodzącej prosto z Walii. Trunek ten butelkowany jest z mocą 46% alkoholu, prezentuje on wyraźne nuty dymu, które nie są efektem wykorzystania torfowego słodu, a jedynie leżakowania destylatu w wyjątkowych beczkach po torfowym alkoholu. PENDERYN PEATED WHISKY wychodzi na rynek alkoholowy jedynie raz w roku w ilości 5 tysięcy butelek. Jest to bez wątpienia alkohol limitowany. PENDERYN PEATED WHISKY to idealny balans nut torfu z delikatnymi, owocowymi akordami, które są typowe dla walijskich destylatów.

Wznowienie produkcji doskonałego alkoholu

Destylarnia Penderyn to jedyna gorzelnia w Walii, która rozpoczęła produkcję w 2000 roku, a sam zakład powstał dwa lata wcześniej. Co ciekawe, przed stu laty, na terenach Walii działały destylarnie whisky. Penderyn odnowił tradycję produkcji alkoholu po ponad wieku przerwy w wytwarzaniu alkoholu. Zakład mieści się na terenie Parku Narodowego Brecon Beacon. W 2014 roku Karol, Książę Walii został poproszony o zaprezentowanie w stolicy kraju pierwszego single malta z gorzelni. Produkt wzbudził ogromne zainteresowanie i pierwsza partia została wyprzedana tego samego dnia. Penderyn od samego początku znajduje się w rękach prywatnego właściciela, co stanowi miłą odmianę dla marek działających pod skrzydłami międzynarodowych koncernów.

W trosce o środowisko

Penderyn reklamuje się jako destylarnia dbająca o środowisko naturalne. Już sam fakt, że znajduje się na terenie parku narodowego sprawia, że z większą dokładnością musi planować poszczególne etapy produkcji w taki sposób, aby nie zaszkodziły otoczeniu. Gorzelnia wykorzystuje nowoczesne technologie, które pozwalają zaoszczędzić energię.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,7L
Producent PENDERYN
Kraj Walia
Identyfikator 5011594010721
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:PENDERYN PEATED WHISKY 0,7L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.