PENDERYN MYTH WHISKY 0,7L 41%

200,00 zł
SKU
PEND004
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Doskonały single malt

PENDERYN MYTH WHISKY. Single malt z jedynej destylarni w Walii, który dojrzewa w beczkach po bourbonie, a finiszuje w beczkach po winie Madera. PENDERYN MYTH WHISKY jest jednym z trzech wypustów z serii Dragon Range, której to symbolem jest czerwony smok. Single malt prezentuje całą gamę słodkich smaków i aromatów owocowych, toffi oraz rodzynek. PENDERYN MYTH WHISKY gwarantuje niewątpliwie lekki i jednocześnie obfity, goryczkowy finisz.

Najlepszy alkohol pełen doskonałych aromatów

Przemysł gorzelniczy nie funkcjonował w Walii przez ponad sto lat, do czasu, kiedy to pewien niezależny przedsiębiorca postanowił rozpocząć na nowo produkcję walijskiej whisky. W roku 1998 rozpoczęła się budowa destylarni, a dwa lata później produkcja alkoholu. Pierwszy trunek marki Penderyn został zaprezentowany światu przez samego Karola, księcia Walii w 2004 roku. Trunek został niezwykle dobrze przyjęty przez smakoszy i krytyków. Cała seria wyprzedała się jednego dnia, co zmotywowało gorzelników do dalszej produkcji wyśmienitego alkoholu. Obecnie zakład ten zatrudnia 50 pracowników i jest znany jako miejsce dbające o środowisko z niezwykłą dbałością.

Cudowny smak i aromat pełen owoców

Złota barwa PENDERYN MYTH WHISKY to jej niewątpliwy znak rozpoznawczy. Alkohol ten doskonale smakuje, jest gładki, obfity i pełen suszonych owoców oraz gruszek. Nuty sułtańskich rodzynek doskonale współgrają w nim z akordami owoców z sadu i kremową krówką. PENDERYN MYTH WHISKY posiada w sobie aromaty świeżych jabłek, cytryny, rodzynek i krówek, a finiszuje odrobiną goryczki, co dodaje mu niezwykłego charakteru.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 41%
Pojemność 0,7L
Producent PENDERYN
Kraj Walia
Identyfikator 5011594001408
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:PENDERYN MYTH WHISKY 0,7L 41%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.