MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY 0,7L 46%

175,00 zł
SKU
MOSS001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY - Mentalna podróż w głąb Szkocji

MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY. Alkohol ten jest mieszanką słodów z regionu Speyside, który to został poddany początkowo dojrzewaniu w beczkach z amerykańskiego dębu, a następnie jego produkcję kończono w prażonych beczkach po Sherry Oloroso. W efekcie tych zabiegów poswstało whisky o bardzo bogatym smaku wypełniona nutami owoców, siana i słodu. Łączy ona w sobie również pikantne i pełne intensywności akcenty sherry, szczypty wanilii i młodego drewna. Finiszuje natomiast delikatną dymnością oraz czekoladowo - skórzanym wrażeniem. MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY jest częścią kolekcji Signature Casks. Za główny cel tej serii uznawano uwypuklenie typowych cech szkockich, regionalnych słodów. Ponadto, wykorzystywane w niej, specjalnie ku temu zaprojektowane beczki, podkreślają właściwości destylatów sprawiając, że każda degustacja tego alkoholu jest autentyczną podróżą mentalną w sam głąb Szkocji.

MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY - Bezbłędne połączenie aromatów i smaków

Mossburn to młoda marka alkoholu, jednak jej korzenie sięgają wiele lat wstecz. Pierwsza whisky wyszła spod skrzydeł tej firmy w 2017 roku, rozpoczynając serię klasycznych Independent Bottler Malts. Nim jednak doszło do tej sytuacji, zespół marki przez prawie 30 lat doskonalił i rozwijał swoje umiejętności w zakresie blendowania i butelkowania tychże trunków. Dziś marka Mossburn posiada dwie samodzielnie zbudowane destylarnie, jedną w Torabhaig, a drugą w Reivers. Każda z nich oferuje inny rodzaj smaku i aromatu tych wyśmienitych whisky.

MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY - Doskonałe dojrzewanie miarą wielkiego sukcesu

MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY jest mieszanką kilku whisky Single Malt z destylarni z regionu Speyside. Dojrzewała ona w 200 litrowych beczkach z amerykańskiego dębu. Następnie kończyła swoje dojrzewanie w 500 l beczkach po Sherry Oloroso z bardzo mocno wypalanymi wiekami z amerykańskiego dębu, co nadaje temu trunkowi głębokiego, waniliowego posmaku. MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY jest rozlewana do butelek bez żadnej filtracji, a odbywa się to na zimno. Nie jest również barwiona w żaden sposób, swój kolor zawdzięcza ona wyłącznie procesowi starzenia się w beczkach. MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY to alkohol niezwykle aromatyczny, pachnący miodem, ananasem, suszonymi skórkami, migdałami, czerwoną porzeczką i granatem. Smakuje natomiast czerwonymi owocami, kakaem, papryczką chili, ciastem i rodzynkami. Co więcej, wyczujemy w jej smaku również nuty kwiatowe i karmel. Finiszując, alkohol ten rozlewa się po podniebieniu posmakiem wanilii, cytryny i dymu. A co interesujące, po dodaniu do niej wody, whisky ta staje się bardziej owocowa i soczysta!

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,7L
Producent MOSSBURN DISTILLERS LTD
Kraj Szkocja
Identyfikator 5060033847107
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MOSSBURN SPEYSIDE BLENDED MALT WHISKY 0,7L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.