KONIAK MEUKOW XO GRANDE CHAMPAGNE 0,7L 40%

665,00 zł
SKU
MEUKOW005
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

KONIAK MEUKOW XO GRANDE CHAMPAGNE – jedna z najlepszych marek koniaków na świecie

KONIAK MEUKOW XO GRANDE CHAMPAGNE należy do rodziny najlepszych francuskich trunków na świecie. Produkowany jest przez markę Meukow, uznawaną za jednego z 5 najlepszych producentów koniaków we Francji. Marka ta powstała w XIX wieku dzięki współpracy braci Meukow: Augusta – Christopha i Gustawa. Bracia zatrudnieni byli przez cara Rosji Aleksandra II do zaopatrywania jego dworu w najlepsze alkohole. Po latach, kiedy zebrali wystarczające doświadczenie, zaczęli samodzielnie produkować koniak, który szybko podbił serce cara i jego dworzan. Do dziś marka Meukow cieszy się ogromną popularnością i uznaniem. Meukow XO Grande Champagne, tak jak pozostałe butelki z portfolio dostępne są w aż 80 krajach na całym świecie.

KONIAK MEUKOW XO GRANDE CHAMPAGNE – kandyzowane owoce, kakao i wanilia

Koniak Meukow XO Grande Champagne tworzony jest z winogron pochodzących wyłącznie z winnic z podregionu Champagne w apelacji Cognac. Jedynie alkohol produkowany w apelacji Cognac we Francji może być oficjalnie nazywany „koniakiem”. Dojrzewa przez minimum 10 lat w małych dębowych beczkach, dzięki którym staje się gładki i subtelny. Koniak Meukow XO Grande Champagne charakteryzuje się piękną miedzianą barwą z jasnymi refleksami. Zapach zdominowany jest eleganckimi nutami kwiatów, kandyzowanych owoców i kakao. W tle uwidaczniają się również akcenty skóry i tytoniu. Podniebienie jest intensywne, ale przystępne z nutą wanilii, kakao i dojrzałych brzoskwiń. Na finiszu pojawia się również przyjemny akcent lukrecji.

KONIAK MEUKOW XO GRANDE CHAMPAGNE – szklaneczka i cygaro

Koniak Meukow XO Grande Champagne najlepiej posmakuje degustowany w wersji solo, ewentualnie na dużej kości lodu. Znakomitym dodatkiem do koniaku jest cygaro lub dobrej jakości gorzka czekolada. Z takiego połączenia powstanie idealnie spokojny i upojny wieczór z najlepszym przyjacielem. Współcześni, bardziej odważni degustatorzy chętnie wykorzystują koniaki, takie jak Koniak Meukow XO Grande Champagne także do miksowania koktajli, np. z puree z brzoskwini i Prosecco.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Koniak XO
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent MEUKOW COGNAC
Kraj Francja
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:KONIAK MEUKOW XO GRANDE CHAMPAGNE 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.