METAXA 7 STARS BRANDY 0,7L 40%

100,00 zł
SKU
META0002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

METAXA 7 STARS BRANDY to najbardziej znany grecki alkohol na świecie. Posiada złożony i bogaty aromat i smak, który jest symbolem samym w sobie. Po zmieszaniu destylatów w odpowiednich proporcjach, rozlewa się je do beczek z dębu francuskiego, gdzie leżakują przez 7 lat – stąd oznaczenie 7 gwiazdek. Grecki gatunek brandy to dziś symbol znakomitego smaku i zdecydowanie jeden z najbardziej charakterystycznych alkoholi pochodzących z basenu Morza Śródziemnego. Jest znany i lubiany na całym świecie.

METAXA 7 STARS BRANDY - Smak greckiej brandy

Metaxa wytwarzana jest z niepowtarzalnych czerwonych winogron gatunku savatiano. Po dwukrotnej destylacji brandy przelewana do dębowych kadzi swój aromat zawdzięcza leżakowaniu w tym szlachetnym drewnie. W odpowiednim czasie wydobywa się alkohol z dębowych beczek dodaje się sezonowane muskatowe wina, a na koniec doprawia sekretnym zestawem ziół. Za finalny efekt odpowiedzialne są również… płatki róż.

METAXA 7 LETNIA BRANDY - Grecka tradycja

Czy to proces dwukrotnej destylacji, leżakowanie w dębowych beczkach czy unikatowa mieszanka ziół decydują o niepowtarzalności smaku greckiego produktu? Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje wierność tradycji od czasów, gdy w XIX wieku Spiros Metaxas otworzył w mieście Chyphisa destylarnię produkującą alkohole typu brandy, a niedługo później zaczął swoje produkty eksportować.

METAXA 7 GWIAZDEK BRANDY na wiele okazji

METAXA 7 LETNIA BRANDY znakomicie smakuje bez dodatków, schłodzona lekko kostkami lodu. Ale pija się ją również w koktajlach – z tonikiem lub sokiem pomarańczowym.

Idealnie pije się ją w kraju pochodzenia, w promieniach zachodzącego słońca. Jednak jest też świetnym sposobem, aby powspominać udane wakacje i cieszyć się chwilami spędzonymi z przyjaciółmi.

METAXA 7 GWIAZDEK BRANDY to trunek charakterystyczny w smaku, ale łagodny. Jest uwielbiana przez smakoszy na całym świecie. Metaxa jest pamiątką z greckich wakacji, znakomitym prezentem dla wielbicieli brandy, ale też alkoholem, który ma szansę smakować wielu osobom.

W naszej ofercie szukaj również leżakowanej krócej i dłużej Metaksy. Sprawdzaj smaki, wyczuwaj niuanse wynikające z czasu leżakowania. Poznaj wyjątkowy smak receptury pielęgnowanej od 1888 roku.

Więcej informacji
Więcej informacji
Wiek 7
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent METAXA
Kraj Grecja
Identyfikator 5900471002044
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:METAXA 7 STARS BRANDY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.