METAXA 5 STARS GREEK ORANGE BRANDY 0,7L 38%

79,99 zł
SKU
META0006
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

METAXA 5 STARS GREEK ORANGE BRANDY - Receptura owiana tajemnicą

METAXA 5 STARS GREEK ORANGE BRANDY. Metaxa 5 to odmiana brandy, połączona z odrobiną wyjątkowego wina Muscat, które to pochodzi z Grecji. Ma ona ciemno - miodowy kolor i łagodny, owocowy, miękki, delikatnie dębowy smak. Receptura METAXA 5 GWIAZDEK GREEK ORANGE BRANDY została opracowana już w 1888 roku, w dodatku przez pewnego kupca, Spirisa Metaxasa, od którego nazwiska wzięła się właśnie nazwa tego smacznego trunku. Metaxa jest również wzbogacona ekstraktem z ziół, w których skład wchodzą takie jak np. anyż i destylat z płatków róż, uprawianych specjalnie na potrzeby destylarni. Niestety (a może właśnie to jest najbardziej intrygujące w Metaxie), jej skład mieszanki ziołowej jest bardzo pilnie strzeżoną tajemnicą, którą zna tylko kilka osób zajmujących się produkcją METAXA 5 STARS GREEK ORANGE BRANDY. Swój niesamowity aromat trunek ten zawdzięcza leżakowaniu w beczkach z francuskiego dębu o nazwie „limousin".

METAXA 5 GWIAZDEK GREEK ORANGE BRANDY - Solo czy z gorzką czekoladą?

METAXA 5 LETNIA GREEK ORANGE BRANDY produkuje się ze szczepu winogron Savatiano, Sultanina i Black Corinth. Alkohol ten poddawany jest dwukrotnej destylacji oraz rozlewany do dębowych kadzi. Następnie, w kolejnym już etapie produkcji, dodaje się do niej sezonowe, muskatowe wina w 85% pochodzące z wyspy Samos oraz w 15% z Lemnos. Na sam koniec do powstałej mieszanki dodawane są sekretne zioła, a właściwie ich mieszanka, co sprawia, że Metaxa staje się trunkiem doskonałym i jedynym w swoim rodzaju. Metaxa 5 gwiazdek wyróżnia się miodową, dość ciemną barwą i łagodnym, owocowym smakiem. Najlepiej kosztować jej z dodatkiem kilku kostek lodu, a jeśli lubimy połączenia smakowe, to z limonką, cytryną, cukrem trzcinowym, miętą czy gorzką czekoladą. Brzmi smacznie!

METAXA 5 LETNIA GREEK ORANGE BRANDY - Historia warta doskonałego alkoholu

Metaxa to najsłynniejszy, grecki trunek. Urzeka on swoim aromatem i smakiem i cieszy się wielką popularnością wśród osób, które uwielbiają orzeźwiające drinki, choć METAXA 5 STARS GREEK ORANGE BRANDY radzi sobie równie doskonale podawana solo, nie koniecznie z dodatkami. Alkohol ten ma swoją historię sięgającą końca XIX wieku. Jej twórca, Spyros Metaxa, w latach 90. XIX wieku zbudował w ateńskim porcie własną destylarnię. To właśnie w niej powstał ten wyborny trunek pełen bursztynowej barwy, który to zyskał popularność w krajach śrudziemnomorskiech - i to w niedługim czasie! Bardzo szybko METAXA 5 LETNIA GREEK ORANGE BRANDY zaczęto kojarzyć z brandy, choć jak wiadomo te dwa rodzaje alkoholi sporo dzieli. A jak pić Metaxę? Nie każdy o tym wie, że na butelce Metaxy widnieje oznaczenie gwiazdkami. Oznaczają one czas leżakowania tego alkoholu. Jeśli na sklepowej półce zobaczymy METAXA 5 STARS GREEK ORANGE BRANDY z pięcioma gwiazdkami, wiemy już, że jej leżakowanie w dębowej beczce trwało dokładnie 5 lat.

Więcej informacji
Więcej informacji
Wiek 5
Zawartość alkoholu 38%
Pojemność 0,7L
Producent METAXA
Kraj Grecja
Identyfikator 5202795160777
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:METAXA 5 STARS GREEK ORANGE BRANDY 0,7L 38%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.