MENHIR VERDECA 0,75L

91,99 zł
SKU
WMH13
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

MENHIR VERDECA. Znakomity aperitif – białe wytrawne wino prosto z Włoch. Lekkie, aromatyczne, będzie doskonałym wyborem na każde spotkanie, podczas którego chcesz z rodziną lub przyjaciółmi celebrować wspólny czas i radość życia.

Tradycja i nowoczesność

Z samego południa kraju, Apulii, pochodzi rodzina win Menhir – dziś to już kilka znakomitych propozycji. Nazwa tych win nie jest przypadkowa i nawiązuje silnie do tego, jak rejon, z którego pochodzą, wygląda. To krajobraz nieco bardziej surowy niż północ Italii, a menhir w kulturze celtyckiej oznaczał zaostrzony do góry, częściowo ociosany głaz, wysoki kamień. To rodzaj obelisku, świadczącego o dawnej obecności na tych terenach ludzi chcących żyć i działać po swojemu, ale w zgodzie z naturą. Tak, jak determinacja pierwszych mieszkańców Apulii, wyjątkowy jest też charakter trunków powstających pod znakiem Menhir.

Dziś o to, by markę firmowały pełne aromatu i smaku wina, dba Vincenzo Laera. To on stoi na czele zespołu, który produkuje alkohole czerpiące z tradycji, będące jednocześnie świeżym spojrzeniem na samo postrzeganie wina. Nazywają to pięknie: świadomością wczoraj i intuicją jutra.

Na spotkanie

Serwuj Menhir Verdeca jak już wspominaliśmy – jako aperitif. Ale rozważ także podawanie go do dań głównych, szczególnie ryb i warzyw. To świetny wybór, gdy planujesz grillowanie. Zrównoważone, rześkie wino podkreśli chrupkość świeżych warzyw i kremowy smak tego, co zdejmiesz z rusztu.

Smak Apulii

Verdeca ma cudowny, słomkowożółty kolor z zielonymi refleksami. Ta jasność wyczuwalna jest również w aromacie i smaku. Zapach cytrusów, szczególnie limonki, łączy się z innymi egzotycznymi owocami, ale również z cedrem, za nimi pojawiają się nuty kwiatowe, szczególnie wyraźny jest czarny bez. Orzeźwiające, bardzo uniwersalne, znakomite szczególnie latem.

W smaku zbalansowane, przyjemne, o długim finiszu. Podawaj je wyraźnie schłodzone, optymalnie do temperatury 9-11°C. Gdy rozlewasz tylko część, zadbaj o to, by trafiło do coolera lub specjalnej lodówki przed kolejnym podaniem.

Eksploruj kolejne regiony Włoch, koniecznie pamiętając o słonecznym, nieco skalistym południu, z którego pochodzą skarby takie jak Menhir Verdeca.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Wytrawne
Szczep verdeca
Pojemność 0,75L
Region Apulia
Producent CANTINE MENHIR
Kraj Włochy
Temperatura podawania 9–11°C
Apelacja IGP Salento
Identyfikator 8033109070249
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MENHIR VERDECA 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.