MENHIR NᵒZERO 0,75L

84,99 zł
SKU
WMH03
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

MENHIR NᵒZERO. Szczep negroamaro wykorzystywany jest przez markę Menhir Solento do produkcji win czerwonych i różowych. W każdym z przypadków, z ogromnym powodzeniem. Tym razem winnica z Apulii oddaje w ręce smakoszy czerwone wytrawne wino, które zachwyci miłośników aromatycznych, pełnych słońca trunków.

Smaki Apulii

Wina spod znaku Menhir Solento są intensywne, zarówno w smaku, jak i wyglądzie. Obecnie nad całym procesem czuwa enolog Vincenzo Laera. Niewielki zespół, którym kieruje, dba o to, by produkcja była połączeniem najlepszych winiarskich tradycji i odważnego spojrzenia na tworzenie wyjątkowych produktów – z tego, co daje do wykorzystania konkretny teren.

Piękny rubinowy odcień czerwieni z fioletowymi refleksami zachwyca od pierwszych chwil. Równie ciekawy jest aromat: poziomki, jeżyny, maliny, a dla uważnych smakoszy – również nuty czarnego pieprzu i eukaliptusa. Wina z owoców szczepu negroamaro są zrównoważone, świeże, z wyraźnymi taninami, zbalansowane. W smaku dominują czerwone owoce i pogłosy przypraw. To wino eleganckie, intensywne – w najlepszym znaczeniu tych słów.

Tradycja i nowoczesność

Menhir NᵒZero to jedno z win z linii klasycznej zapoczątkowanej przez producenta w 2002 roku. Począwszy od 2007 roku zbiera liczne nagrody w międzynarodowych zestawieniach i konkursach. Zostało docenione nie tylko we Włoszech, ale również podczas Los Angeles Wine & Spirits Competition 2012, Lithuanian Wine Championship 2012 czy New Zealand International Wine Show 2013.

Wysoko punktowane, smakuje zarówno znawcom, jak i amatorom – miłośnikom włoskich trunków i poszukiwaczom ciekawych smaków. Warto choćby w tej formie odwiedzić Apulię – przepiękny rejon Włoch, mniej może kojarzony z winami, ale zdecydowanie wart uwagi każdego, kto ceni jakość.

Elegancki trunek

To wino zdecydowane i z potrawami o równie intensywnym smaku najlepiej jest je łączyć. Polecane jest szczególnie do dojrzewających serów i pieczonych lub duszonych mięs. Wzbogaci całość o korzenne niuanse, wydobywając to, co w tego typu daniach najlepsze. Serwuj w temperaturze 17-18°C.

Piękna butelka z ciemnego szkła z minimalistyczną etykietą to dodatkowy atut tego jakościowego produktu.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Czerwone Wytrawne
Szczep negroamaro
Pojemność 0,75L
Region Apulia
Producent CANTINE MENHIR
Kraj Włochy
Temperatura podawania 17–18ºC
Apelacja IGP Salento
Identyfikator 8033109070027
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MENHIR NᵒZERO 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.