MARYENSZTADT JASNY LAGER BEZGLUTENOWE 0,5L 4,8%

8,99 zł
SKU
MARY010
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

MARYENSZTADT JASNY LAGER BEZGLUTENOWE to typowy lager pozbawiony glutenu. Lager to gatunek piwa popularny od średniowiecza, a w Niemczech jest warzony od XVII wieku. Obecnie cieszy się popularnością na całym świecie i jest dostępny w różnych stylach. Piwo lager powstaje na drożdżach dolnej fermentacji w niższych temperaturach, co nadaje mu jasny kolor i łagodniejszy smak.

Jasny lager o łagodnym smaku

Lagery są warzone z drożdży dolnej fermentacji, które są bardziej tolerancyjne na niższe temperatury niż drożdże górnej fermentacji. Oznacza to, że piwo typu lager ma bardziej złożony profil smakowy, wykorzystujący zarówno słodowość, jak i goryczkę szlachetnych odmian chmielu.

Piwa typu lager są zazwyczaj podawane w stanie chłodniejszym, co oznacza, że smak jest mniej agresywny i bardziej subtelny. Lagery mają również zwykle mniejszą zawartość alkoholu (ABV), co czyni je dobrą opcją dla tych, którzy wolą piwa o lekkiej lub średniej treści. Dlatego MARYENSZTADT JASNY LAGER BEZGLUTENOWE posmakuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

MARYENSZTADT JASNY LAGER BEZGLUTENOWE - Piwo bezglutenowe

Gluten to kompozyt białkowy znajdujący się w ziarnach takich jak pszenica, jęczmień i żyto, który może powodować zaburzenia jelitowe u osób, które są na niego wrażliwe. Ten dyskomfort może powodować bóle brzucha, biegunkę i wzdęcia. Dla osób z celiakią unikanie glutenu jest jedynym sposobem na utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Browary produkują piwa bezglutenowe już od jakiegoś czasu, dzięki czemu osoby uczulone na gluten mogą cieszyć się smakiem prawdziwego piwa.

Rynek piwa bezglutenowego w ciągu ostatnich kilku lat szybko się rozrósł , przy 30% wzroście sprzedaży już w latach 2011-2013. Obecnie istnieją dwa rodzaje piwa bezglutenowego; pierwsze to piwo pozbawione glutenu, a drugie to piwo niezawierające pszenicy. Coraz więcej piw jest wprowadzanych z obniżoną zawartością glutenu, ale najczęściej będą one zawierać miód lub trochę inny cukier w celu uniknięcia zmian smaku lub tekstury, które może powodować gluten. MARYENSZTADT JASNY LAGER to piwo całkowicie pozbawione glutenu, zatem należy do jednych z najbezpieczniejszych opcji.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Piwo Bezglutenowe
Pojemność 0,5L
Producent MARYENSZTADT CRAFT BREWERY
Identyfikator 5903678022020
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MARYENSZTADT JASNY LAGER BEZGLUTENOWE 0,5L 4,8%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.