MARIETA 0,75L

75,99 zł
SKU
HMC05
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

MARIETA. Wiele osób zwraca uwagę na wyjątkową, bardzo malarską etykietę – grafikę o zdecydowanie awangardowym charakterze.

Wino to przyciąga uwagę właśnie za sprawą tego elementu opakowania – etykiety nietypowej, odbiegającej od wszechobecnych typograficznych rozwiązań. Pobudza wyobraźnię i wspaniale koresponduje z tym, co czeka na smakoszy wewnątrz butelki.

Doskonała całość

Warto wspomnieć, że nie jest to przypadkowa ilustracja. Trunek zawdzięcza swoją oprawę artystce prowadzącej studio graficzne, które od około 20 lat specjalizuje się tworzeniu etykiet na wina.

Można śmiało powiedzieć, że to produkt przemyślany od początku do końca – i to w każdym aspekcie.

Nowoczesność i tradycja

Producentem Mariety jest Bodegas Martin Codax, stosunkowo młoda winnica, działająca w regionie hiszpańskiej Galicji od połowy lat 80. XX wieku.

Nazwy win nawiązują do twórczości iberyjskiego artysty, od którego nazwiska wzięło się również samo brzmienie nazwy.

Białe, półwytrawne wino w całości wyprodukowane jest z winogron szczepy albarino. Co więcej – wedle informacji podanych przez producenta to pierwsze półwytrawne odmianowe albariño z D.O. Rías Baixas.

Aromaty zbalansowane, ale zdecydowanie owocowe: melon, akcenty dojrzałych jabłek i pomarańcza zamykają się w bogatych aromatach brzoskwiń, po których wyczuć można również cytrynę. Ta owocowa kompozycja wyczuwalna jest też w ustach – żadnego odczucia wytrawności. Można raczej mówić o przyjemnym cytrusowym posmaku, który przełamuje słodycz wspomnianych owoców.

Smaki hiszpańskiej Galicji

Serwuj Marietę do potraw kuchni śródziemnomorskiej – ryb, owoców morza, a także łagodnych serów i warzyw. Idealnie smakuje schłodzona do około 10 stopni.

Ze względu na swoją lekkość, będzie dobrym wyborem również w letnie, upalne popołudnia.

Smakuj lekkie, półwytrawne wino, w którym alkoholu niemal zupełnie nie czuć. W pierwszym odczuciu też trudno właściwie stwierdzić, czy to trunek półwytrawny, czy półsłodki. Jest znakomicie zbalansowany, delikatny, jak mówią smakosze: elegancki.

Marieta to bardzo uniwersalne wino, które pasuje na wiele okazji, a dzięki wyjątkowej, wspomnianej powyżej etykiecie, będzie również wspaniałym podarunkiem.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Półwytrawne
Szczep albarino
Pojemność 0,75L
Region Galicja
Producent BODEGAS MARTIN CODAX
Kraj Hiszpania
Temperatura podawania 10°C
Apelacja DO Rias Baixas
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MARIETA 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.