LONGMORN SINGLE MALT WHISKY 0,7L 40%

360,00 zł
SKU
LONG001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

LONGMORN SINGLE MALT WHISKY - Słodycz przełamana głębią dębiny

LONGMORN SINGLE MALT WHISKY. To sztandarowy przedstawiciel single malt whisky z destylarni Longmorn z regionu Speyside. Whisky ta powstaje jako doskonale zbalansowana kompozycja złożona z trzech różnych rodzajów beczek, w których leżakuje. To właśnie podczas procesu tworzenia LONGMORN SINGLE MALT WHISKY po raz pierwszy beczki z amerykańskiego dębu oddały swoje słodkie nuty karmelu, beczki po sherry nadały smaku rozgrzewających przypraw, a tradycyjne beczki dębowe wprowadziły w trunek głębie i gładkość. LONGMORN SINGLE MALT WHISKY pachnie wanilią, miodem i słodkim karmelem. Smakuje słodyczą toffi, odrobiną miodu i wanilii wraz z nutami mlecznej czekolady i pomarańczy. Finisz LONGMORN WHISKY jest natomiast nieco wytrawny i lekko pikantny. To, co efektowne oprócz smaku i zapachu to również butelka, w której umieszczono te doskonałą whisky. Jest ona bowiem ozdobiona skórzanym obszyciem u podstawy butelki.

LONGMORN SINGLE MALT WHISKY - Sukces mimo częstych zmian właścicieli

Destylarnia Longmorn została założona już w 1983 roku, a stało się to dzięki staraniom Johna Duffa, założyciela innej destylarni o nazwie Glenlossie. Nieopodal miejscowości Elgin John kupił ziemię, na której wybudował dwie destylarnie-Longmorn i Benriach. Do spółki dołączyło w tym czasie dwóch lokalnych przedsiębiorców-George Thomson i Charles Shirrash. Produkcję whisky w Longmorn rozpoczęto już rok po powstaniu destylarni, w 1984 roku. Po trzech latach działalności spółka zmieniała nazwę na Longmorn Glenlivet Distillery. Niestety już po kilkunastu miesiącach, w związku ze spadkiem popytu na whisky, firma ta popadła w poważne problemy finansowe. Próbę ratowania zakładu podjął jego kolejny właściciel, a po sukcesie przekazał swoją firmę dwóm synom.

LONGMORN SINGLE MALT WHISKY - Historia pełna niespodzianek

Co ciekawe, Longman w języku gaelickim oznacza „miejsce pobytu świętego". Legendy głoszą, że destylarnia ta została wzniesiona w miejscu, w którym wcześniej znajdowała się kaplica. Gorzelnia ta obecnie należy do koncernu Pernod Ricard, zaś whisky tam produkowana jest głównym składnikiem 18-letniej Chivas Regal oraz Royal Salute. Rzadko pojawia się ona jako single malt.

 

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent LONGMORN
Kraj Szkocja
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:LONGMORN SINGLE MALT WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.