LOCH LOMOND SINGLE GRAIN PEATED WHISKY 0,7L 46%

150,00 zł
SKU
LOCH008
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

LOCH LOMOND SINGLE GRAIN PEATED WHISKY. Historia tej szkockiej marki sięga aż 1814 roku. Jednak z różnych powodów produkcja była kilkukrotnie przerywana, a później wznawiana.

LOCH LOMOND SINGLE GRAIN PEATED WHISKY - Historia pełna ciekawych opowieści

Dziś Loch Lomond jest whisky rozpoznawaną na świecie i cenioną przez miłośników tego trunku. Miejsce zmieniało właścicieli, ale doskonałe tradycje były zawsze znakiem rozpoznawczym tej szkockiej whisky. Po perturbacjach wróciła do gry w pełnej krasie. A w 1994 roku, po przejęciu przez firmę Glen Catrine, była jedyną szkocką destylarnią, w której produkowano zarówno whisky grain, jak i malt.

Ale to nie koniec ciekawostek. Miłośnicy przygód Tintina być może kojarzą, że whisky Loch Lomond pojawia się na kartach tej opowieści jako ulubiony trunek jednego z bohaterów. Również w prawdziwym życiu ma grono zagorzałych miłośników, którzy twierdzą, że ten charakterystyczny smak rozpoznają wszędzie na świecie.

Whisky Loch Lomond ma wyrazisty, surowy charakter. I taka jest również ta konkretna Loch Lomond – Single Grain Peated. Torfowa, pikantna. To smak typowy dla alkoholi z tego regionu Szkocji, pogranicza Highlands i Lowlands.

LOCH LOMOND SINGLE GRAIN PEATED WHISKY - Perfekcja i smak

LOCH LOMOND SINGLE GRAIN PEATED to whisky wyprodukowana ze słodu jęczmiennego, starzona w dębowych amerykańskich beczkach. Cały proces nadzorowany jest przez master blendera Michaela Henry’ego. To on czuwa nad harmonijnym smakiem produktów spod znaku Loch Lomond od 2014 roku. Sam Henry mówi o tym, że finalny produkt nie jest dziełem przypadku. Ten mały zespół w pełni rozumie proces powstawania trunku, jest zatem w stanie tak pokierować poszczególnymi etapami wytwarzania whisky, że w efekcie osiągają dokładnie taki smak, jaki założyli.

LOCH LOMOND SINGLE GRAIN PEATED WHISKY - Wyrazista szkocka whisky

W zapachu LOCH LOMOND SINGLE GRAIN PEATED WHISKY odnajdziesz goździki, czarną porzeczkę, akcenty wanilii. Smak przepełniony torfową ostrością, słodkawy, z nutami zielonego jabłka, przebijającymi z tła anyżem i limonką. Bogaty, pełny smak, z długim finiszem podbitym dymem torfowym. Całość ciekawa i wyrazista, ale gładka.

Stosunkowo wysoka zawartość alkoholu być może nie wszystkich zachęci do próbowania Loch Lomond Single Grain Peated solo. Szczególnie, jeśli ktoś stawia pierwsze kroki w świecie whisky. Ale polecamy, by choć w niewielkiej porcji, bez dodatków, poczuć torfowy, wyrazisty aromat i sprawdzić ten charakterystyczny, rozpoznawalny wszędzie na świecie smak ze środkowej Szkocji. Loch Lomond Single Grain Peated Whisky będzie też doskonałą bazą do drinków, również tych najprostszych.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Grain Whisky
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,7L
Producent LOCH LOMOND
Kraj Szkocja
Identyfikator 5016840260219
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:LOCH LOMOND SINGLE GRAIN PEATED WHISKY 0,7L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.