Koniak XO

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 32

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 32

Strona
na stronę

Trunek, którego klasa oraz charakter pasują do każdej okoliczności, znajdziesz na półce ekstra dojrzałych koniaków XO.

Koniak XO to nazwa wielu Polakom wciąż kojarząca się z luksusem i elegancją, stąd też jego niesłabnąca przez lata sprzedaż, wobec której dobry sklep internetowy, taki jak FORFITER exclusive, nie może pozostać bez odpowiedzi.

Grono ekspertów w dziedzinie alkoholi i uznani znawcy francuskich winiaków pomogli nam skomponować selekcję butelek oraz marek wartych przedstawienia rodzimej publice. Dzięki zebranym w naszym katalogu online wzmacnianym winom zyskamy niepowtarzalną okazję, by skosztować owoców pracy najlepszych blenderów i gorzelników na Starym Kontynencie.

Koniak XO, przesądzi o randze spotkania a także sprawi, iż na twarzy obecnych w towarzystwie koneserów zagości uśmiech wraz z wyrazami aprobaty. Z całą pewnością należy też przy uzupełnianiu własnego barku o ekskluzywne egzemplarze pamiętać o tym, ile radości butelka XO sprawi w roli prezentu dla najbliższej osoby.

Dzięki swojemu owocowemu charakterowi oraz wyraźnie alkoholowym profilu trunek zaapeluje do preferencji pań a także panów, doskonale godząc przeróżne wizje napoju okraszającego wieczór.

Celebrowanie przy pomocy koniaku XO to pomysł, który podkreśli Twój szyk, jak również przekona partnerów biznesowych i przyjaciół, że tradycja i historia pozostają dla Ciebie ważnymi aspektami wspierającymi sprawdzone receptury gorzelnicze.

Jeśli napitek może wpłynąć na atmosferę i humor gości, koniak XO zagwarantuje najlepiej spędzony czas oraz radość z oryginalnego smaku.

Koniak XO cena

Koniak XO to rodzaj brandy, robiony z wina. Zazwyczaj jest dwukrotnie destylowany i starzony w dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata. Koniaki XO zazwyczaj pije się w czystej postaci lub z lodem.

Koniak XO jest produkowany w regionie wokół miasta Cognac we Francji. Ma długą historię, trunek ten był wymieniany w tekstach już w XIV wieku. Cognac to rodzaj brandy, który jest wytwarzany na całym świecie, ale tylko koniaki z tego regionu mogą być nazywane Cognac.

Istnieje wiele różnych rodzajów koniaku, które są klasyfikowane według wieku i regionu, w którym są wytwarzane. Najpopularniejszym rodzajem koniaku jest VSOP, co oznacza „bardzo szczególny stary blady”. Jest to mieszanka eaux-de-vie, które leżakowały przez co najmniej cztery lata w dębowych beczkach. Ten rodzaj koniaku jest zazwyczaj bardzo gładki i słodki.

Koniak zazwyczaj jest ciemnego koloru i ma smak, który można określić jako bogaty, słodki, owocowy lub pikantny. Koniak zwykle pije się w czystej postaci, ale można go również stosować w koktajlach.

Koniak XO sklep online

Historia koniaku XO jest długa. Jest to napój, który istnieje od wieków i cieszy się nim wielu. Na początku XVII wieku Holendrzy zaprezentowali ten napój Francuzom, którzy zmienili jego nazwę na „koniak”, aby uniknąć pomyłek z innym rodzajem alkoholu, który pili w tamtym czasie.

Opowieść głosi, że kiedy król Ludwik XIV był na łożu śmierci w 1715 roku, poprosił o koniak, aby wspomóc jego odejście do wiecznego spoczynku. Król umarł z kieliszkiem koniaku w ręku, więc zwyczajem stało się ofiarowanie tego trunku komuś, kto umierał.

Proces starzenia koniaku nazywany jest „udziałem anioła”, co oznacza, że podczas starzenia duch wyparowuje.

Cognac XO to rodzaj koniaku, który starzeje się przez 10 lat, a proces starzenia sprawia, że jest gładszy i bogatszy. Słowo „XO” oznacza bardzo stary. Ten koniak jest wytwarzany z najlepszych winogron i leżakowany przez co najmniej 10 lat w dębowych beczkach.

Koniak XO - marki premium

Koniak Hennessy to znana irlandzka marka whisky. Stworzył ją w 1757 roku Richard Hennessy, który przejął recepturę od swojego teścia Jamesa Hennesseya. Co sprawia, że koniak ten jest tak wyjątkowy? Jest to zasługa tradycyjnej receptury, wyjątkowości winogron szczepu Ugni Blanc i mistrzowskiej kompozycji opracowanej przez rodzinę Fillioux.

Wszystkie te elementy dały początek wyjątkowemu trunkowi, którym był koniak Hennessy. Nasz sklep internetowy daje szeroki wybór tej doskonale znanej każdemu fanowi koniaku marki.

Każdego roku sprzedaje się ponad 60 milionów butelek tego trunku, co tylko potwierdza fakt, że Hennessy jest marką numer 1 na świecie w kategorii koniaków.

Istnieją trzy główne rodzaje koniaku:

VS, czyli Very Special,

VSOP, czyli very Superior Old Pale,

XO, czyli Extra Old.

Koniaki można pić w formie czystej lub z kostkami lodu czy z kruszonym lodem. Grona wykorzystane w produkcji pochodzą z czterech okręgów uprawy w regionie – Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies i Fins Bois. My zachęcamy do zakupu koniaku XO, chociaż droższego, to dedykowanego najbardziej wymagającym podniebieniom!

Treść jest chroniona prawami autorskimi.