Koniak VSOP

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 15

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 15

Strona
na stronę

VSOP to cztery lata dojrzewania, które dadzą się wyczuć w smaku znakomitego koniaku.

Wielu miłośników wzmacnianego wina oraz trunków w polskiej tradycji znanych jako wypalanki doskonale zna smaki francuskiej prowincji Cognac. Aby jednak móc mówić o prawdziwie wyrafinowanym guście, szyku i dystyngowaniu nie wystarczy dziś raczyć się zwyczajnym koniakiem.

Do naszego prywatnego barku najlepiej wybrać wiekową wersję trunku, którą wytwórcy określają mianem „nadrzędnej”. Koniak VSOP to gatunek maturowany z niespotykaną pieczołowitością, dzięki czemu złocista ciecz zachowuje naturalne smaki zaraz obok delikatnych nut szlachetnej dębiny i używanych w procesie najbardziej wykwintnych oraz znacznie bardziej leciwych ekstraktów.

Etykieta VSOP, choć dla laika pozostanie nierozszyfrowanym skrótem, wprawnemu koneserowi zdradzi historię a razem z nią unikalną jakość napitku, którego cena mówi wiele o estymie, jaką może się poszczycić.

W naszym szerokim katalogu online odnajdą się wytrawni smakosze koniaku, ale i osoby na początku drogi degustatora światowej sławy płynów. Skomponowany przez ekspertów wybór butelek da okazję do przeniesienia się na południe ojczyzny filozofów i rewolucjonistów.

Bez wątpienia będzie to podróż wypełniona obfitym bukietem smakowym oraz mocą regionalnych winogron – fundamentu mozolnego procesu produkcji. Aura legendarnej krainy zaś pogodzi na naszym stole zwolenników intensywnie owocowych win z wyznawcami mocniejszych napitków.

Koniak VSOP cena

Koniak VSOP to rodzaj brandy wytwarzany z wina, najczęściej z winogron Ugni Blanc, Folle Blanche lub Colombard. Koniak może leżakować w dębowych beczkach nawet do 50 lat. Proces dojrzewania pozwala mu rozwinąć złożoność i głębię smaku, których nie można znaleźć w większości innych rodzajów brandy.

Produkcja koniaku VSOP jest dość złożona. Produkcja koniaku rozpoczyna się od winogron zbieranych z winnic w regionie Cognac. Winogrona są tłoczone, a następnie fermentowane w dużych kadziach na wino. Następnie są dwukrotnie destylowane w miedzianych alembikach przed starzeniem w dębowych beczkach.

Proces starzenia jest kluczowy, ponieważ nadaje koniakowi brązowy kolor i niepowtarzalny smak. Beczki używane do leżakowania alkoholu VSOP mogą być nowe lub używane.

Koniak VSOP to koniak, który powstaje z winogron pochodzących z regionu Grande Champagne we Francji. Został wyprodukowany po raz pierwszy w 1838 roku i jest obecnie jednym z najpopularniejszych koniaków na świecie. Jest nierzadko używany jako baza do koktajli, ale można go również pić w postaci czystej lub z lodem.

Koniak VSOP sklep

Koniak powstaje z wina, które jest dwukrotnie destylowane. Cognac to zatem rodzaj brandy destylowanej z wina, a następnie starzonej w dębowych beczkach. Jest wytwarzany z winogron, zwykle Ugni Blanc, Colombard, Folle Blanche i Sémillon. Legenda głosi też, że po raz pierwszy cognac został stworzony przez mnichów benedyktynów w regionie koniaku (stąd nazwa) we Francji.

Jak wiemy, istnieją trzy główne rodzaje koniaków: VS (Very Special), VSOP (Very Superior Old Pale) i XO (Extra Old). VSOP są zwykle uważane za koniaki najlepszej jakości dostępne na rynku. Starzeją się przez ponad cztery lata, zanim zostaną zabutelkowane. XOs starzone przez co najmniej sześć lat przed butelkowaniem, z kolei VS - co najmniej dwa lata.

Koniak VSOP sklep online

Cognac VSOP to napój alkoholowy produkowany między innymi we Francji. Produkowany jest z wina, z mieszanką winogron odmian Ugni blanc, Folle blanche i Colombard.

Koniaki, takie jak VSOP (Very Superior Old Pale) wiodą prym w naszym sklepie. Wiek koniaku wpływa na jego cenę – im starszy, tym droższy.

U nas znajdziesz najlepszy koniak VSOP, który zaskoczy Cię pełnią smaku i aromatu. Często do produkcji takich trunków wykorzystuje się wyselekcjonowane destylaty z regionów Les Borderies, Grande Champagne, Petite Champagne i Fins Bois. Zawartość alkoholu około 40%.

KONIAK HENNESSY VSOP HOLIDAYS LIMITED EDITION

KONIAK LHERAUD VSOP

KONIAK HINE RARE VSOP

KONIAK H BY HINE VSOP

KONIAK DUPUY VSOP TENTATION

KONIAK HENNESSY VSOP

KONIAK ABK6 VSOP GRAND CRU

KONIAK MARTELL BLUE SWIFT

KONIAK GODET VSOP ORIGINAL

KONIAK BARON OTARD VSOP

KONIAK DEAU VSOP

KONIAK PARK VSOP

Jeśli chodzi o cenę tych trunków, jest to koszt w okolicy 200 zł. W tej cenie kupisz świetnej klasy koniak VSOP, który na pewno Cię zachwyci.

Droższe koniaki VSOP to koszt około 300 zł. Jeśli nie wiesz, który z koniaków wybrać, chętnie pomożemy Ci w podjęciu decyzji. Może szukasz trunku na prezent? Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.