Koniak VS

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 13

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 13

Strona
na stronę

Koniak w leżakowanej wersji VS dzięki szlachetnemu profilowi uczyni każdą okazję specjalną.

Odmiana koniaku opatrzona literami VS to doskonały sposób, aby rozpocząć naszą drogę ze znakomitymi wzmacnianymi winami z południa Francji.

Na zakup Very Special decydują się najczęściej klienci, dla których koniak pozostaje jeszcze tajemnicą, a jednocześnie pragną rozpocząć jego kosztowanie od trunku wysokiej jakości i klasy.

Dwa lata leżakowania destylatów to z całą pewnością wystarczająco długo, by miłośnicy winiaków wyczuli subtelne nuty drzewne okalające świeże frazy owoców. Dlatego też koniak VS świetnie nadaje się na prezent dla amatora wysokoprocentowych spotkań z historią i europejską tradycją.

Wśród pozycji zgromadzonych w naszym domowym barku powinna znaleźć się choć jedna butelka koniaku, tym bardziej, jeśli zdarzają nam się odwiedziny osób potrafiących docenić doskonały i autentyczny trunek.

Przy stole napitek zadowoli zaś nie tylko gości łaknących ekskluzywnej wariacji na temat „czegoś mocniejszego”, lecz również osoby na co dzień spożywające wino – z kubkami smakowymi zdolnymi do roztrząsania pochodzenia i nazw szczepów gronowych obecnych w mieszance.

Tego rodzaju wrażliwość doskonale zaspokoi wyrazisty i elitarny koniak VS. W sytuacji, kiedy chcemy podarować komuś odrobinę prestiżu oraz wyjątkowości, dobrym ruchem okaże się sięgnięcie po jedną z flasz opatrzonych dopiskiem Very Special. Pamiętajmy, że specjalny napój to specjalna atmosfera i momenty godne zachowania w pamięci.

Koniak VS cena

Koniak VS, czyli Very Special, to winiak, który leżakował w dębowych beczkach przynajmniej przez 2 lata. Jednym z bardziej popularnych trunków tego rodzaju jest koniak Hennessy, Courvoisier, Camus czy wyborny Martell VS Single Distillery, blend otrzymywany z „wód życia” pochodzących z jednej gorzelni.

Produkcja takiego koniaku opiera się na sprawdzonych metodach łączenia destylatów. Kolor koniaku VS jest złoty i klarowny, a w zapachu natomiast da się wyczuć nuty owocowe, śliwki, brzoskwinie i cytrusy.

Jeśli natomiast chodzi o smak koniaku VS, początkowo czuć przede wszystkim wspomniane już wcześniej nuty owocowe. Taki trunek z pewnością zachwyci niejednego konesera, warto więc spróbować, jak smakuje.

Obecnie koniak jest uważany za jeden z narodowych skarbów Francji i otrzymał od Unii Europejskiej status AOC.

Koniak to bardzo wyjątkowy alkohol. Trunek ten wytwarzany jest z najlepszych winogron zbieranych w regionie we Francji. Jest leżakowany przez co najmniej cztery lata w dębowych beczkach, a następnie filtrowany przez węgiel drzewny przed butelkowaniem.

Koniak został po raz pierwszy wyprodukowany przez Edouarda Koniaka w 1859 roku i od tego czasu jest firmą rodzinną. Firma rozszerzyła swoją linię produktów o inne rodzaje likierów, takie jak Armagnac i Calvados, ale Koniak nadal pozostaje ich najpopularniejszym produktem.

Cognac to rodzaj brandy destylowanej z wina. Wytwarzany jest na przykład z białych winogron i leżakowany w dębowych beczkach. Cognac można podzielić na dwie kategorie: VS (bardzo wyjątkowy) i VSOP (Very Superior Old Pale).

Koniaki VS są najbardziej popularne na świecie, a VSOP są droższe. Główną różnicą między nimi jest to, że VSOP leżakował przez dłuższy czas, co nadaje mu gładszy smak i większą złożoność.

Koniak VS sklep online

Cognac VS to rodzaj brandy, który jest produkowany we Francji. Może być zrobiony z wina lub innych sfermentowanych soków owocowych i zazwyczaj zawiera 40-45% objętości alkoholu.

Cognac VS można podzielić na cztery kategorie: VS, VSOP, Koniak XO i Hors d'Age. Jak wspomnieliśmy, kategoria VS jest najbardziej podstawową kategorią i obejmuje wszystkie koniaki, które nie starzeją się dłużej niż dwa lata.

Koniak można pić jako napój po obiedzie, podobnie jak wino porto. Aby w pełni cieszyć się koniakiem, najlepiej go pić w czystej postaci i bez lodu.

Hennessy VS koniak to mieszanka koniaku i wina. To bardzo wyjątkowy alkohol, idealny na każdą okazję. Hennessy VS cognac to mieszanka koniaku Hennessy i wina z regionu Bordeaux we Francji. Rezultatem jest elegancki, gładki i złożony napój o owocowym smaku.

Ten szczególny napój istnieje od wielu lat i został stworzony przez Henri-Alexandre Pernota, który był głównym destylatorem w Hennessy pod koniec XIX wieku. Połączył swoje ulubione wina z Bordeaux z ulubionymi koniakami, aby stworzyć ten elegancki napój, który nazwał „Very Special”.

Koniak produkowany jest od końca XVII wieku, a większość koniaków to mieszanki win z różnych lat (roczniki). Najlepsze koniaki dojrzewają przez co najmniej cztery lata w beczkach z francuskiego dębu, zanim zostaną sprzedane.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.