Koniak NAPOLEON

Ustaw kierunek malejący

1 elementu

na stronę
Ustaw kierunek malejący

1 elementu

na stronę

Prowincja Cognac, której zawdzięcza się nazwę i losy płynu, pozostaje mekką turystów. Na mapie Europy nie znajdziemy drugiego tak dystynktywnego obszaru.

Jeśli jesteś miłośnikiem koniaku, Napoleon zrobi na Tobie niezapomniane wrażenie!

Cena, jaką zapłacimy za prestiżowy wypust pochodzący z południa Francji jakim jest Koniak Napoleon, odzwierciedla nie tylko jego historyczną popularność wśród miłośników alkoholu na całym globie, ale przede wszystkim jakość trunku.

Maturacja w gatunkowych dębowych beczkach trwająca co najmniej sześć lat pozostaje wyraźnie dostrzegalna w profilu smakowym, a nawet naturalnie głębokiej barwie cieczy. Napoleon to zatem opis i znak rozpoznawczy koniaku Napoleon najwyższej klasy, który stanie się nieodłącznym elementem ważnych spotkań biznesowych, doniosłych okazji w życiu prywatnym, a także doskonale zadziała jako dowód wdzięczności i miłości wobec najbliższych nam osób – zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcemy zadowolić konesera z doświadczeniem na polu wzmacnianego wina.

Nie bez znaczenia pozostaje też dziś sentyment, jaki żywimy do nazwy „koniak”, która przez lata sama w sobie stała się marką i swoistym wskaźnikiem prestiżu. W Polsce francuski trunek, zwłaszcza w wersji Napoleon, od zawsze miał zagorzałych zwolenników, dlatego niezależnie, czy chcemy rozlewać butelkę w towarzystwie seniorów, czy też ludzi młodych, jej renoma zawsze zadziała na wyobraźnię towarzystwa.

Inną zaletą wyboru starzonego koniaku Napoleon pozostanie jego zdolność do godzenia upodobań osób optujących za mocnym trunkiem oraz tych naturalnie preferujących owocową lekkość wina.

Koniak NAPOLEON cena

Istnieje wiele rodzajów koniaku, ale wszystkie to wina destylowane, które leżakowały w dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata. Cognac to rodzaj brandy wytwarzany w regionie koniaku we Francji. Najczęstsze rodzaje koniaku to VS, VSOP i XO.

VS to skrót od Very Special i jest to obecnie najtańszy koniak na rynku. Ma lekki i owocowy profil smakowy z nutami wanilii lub karmelu.

VSOP oznacza Very Superior Old Pale i leżakuje przez co najmniej cztery lata w dębowych beczkach, zanim zostanie sprzedany publicznie. Ma bardziej złożony profil smakowy z nutami palonego cukru, suszonych owoców, wanilii lub karmelu, przypraw, takich jak cynamon lub gałka muszkatołowa, orzechów, takich jak orzech laskowy.

XO - Extra Old. Jest to koniak, który leżakuje co najmniej przez 10 lat. Jest to najdroższy koniak, który wyróżnia się niesamowitym smakiem i aromatem, na pewno zadowoli gusta smakoszy tego trunku.

Napoleon - “napoleony” to destylaty, które leżakują od czterech do sześciu lat w beczkach, są wysokiej jakości, jednak nie są najstarsze, jeśli chodzi o czas dojrzewania. Napoleon to natomiast klasa sama w sobie w świecie trunku, jakim jest koniak, napój prestiżowy i z pewnością zapadający w pamięć.

Koniak napoleoński to rodzaj koniaku, który dojrzewa przez co najmniej sześć lat. Im dłużej dojrzewa, tym staje się droższy. Proces starzenia koniaku napoleońskiego odbywa się w dębowych beczkach. Beczki dębowe wykonane są z dębu francuskiego i zazwyczaj wykonane są z najlepszej jakości drewna.

U nas znajdziesz:

KONIAK DEAU NAPOLEON CIGAR BLEND

KONIAK FRANCOIS VOYER NAPOLEON

Koniak Napoleon sklep online

Produkcja koniaku Napoleon to proces, który wymaga czasu i staranności. Winogrona są zbierane, fermentowane, destylowane i starzone przez minimum trzy lata w dębowych beczkach.

Produkcja koniaku Napoleon rozpoczyna się od zbioru winogron z winnicy. Winogrona są następnie fermentowane w celu wyprodukowania wina. Fermentacja to proces, w którym cukier przekształca się w alkohol poprzez dodanie drożdży do soku winogronowego w określonych warunkach.

Wino jest następnie destylowane do brandy poprzez ogrzewanie, aż się zagotuje i skondensuje z powrotem do postaci płynnej. Następnie jest leżakowane w dębowych beczkach przez co najmniej trzy lata, zanim zostanie sprzedane jako koniak.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.