Koniak Meukow

Ustaw kierunek malejący

Produkty 7

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 7

na stronę

Meukow koniak z Francji do Rosji

W 1850 roku dwaj bracia pochodzący ze Śląska, Auguste-Christophe i Gustav Meukow zostali wytypowani przez swojego pracodawcę – cara Aleksandra II do zabezpieczenia regularnych dostaw koniaków z Francji na petersburski dwór. Po kilku latach pracy jako pośrednicy handlowi, widząc jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się koniaki, postanowili wejść w branżę już jako producenci. W ten sposób w 1862 roku powstał dom koniaków Meukow, który dostarczany był nie tylko na dwór cara Aleksandra II, ale także na inne dwory królewskie i szlacheckie. Duży wpływ na szybki rozwój domu Meukow miał fakt, że przedsiębiorstwo powstało przy współudziale burmistrza miasta Cognac. W 1979 roku dom koniaków Meukow został przejęty przez rodzinę Guyenne, która do dziś pozostaje właścicielem firmy – jest to jedna z nielicznych prywatnych firm produkujących koniak. Oprócz koniaków Meukow produkuje również armaniak oraz likiery na bazie koniaków o aromatach waniliowym i espresso. Marka znana jest również z pięknej siedziby – zabytkowych budynków centrum miasta Cognac, w których na co dzień odbywają się wycieczki dla zwiedzających z degustacją oraz warsztaty kulinarne. Wbrew logice, tak naprawdę nazwa marki „Meukow” po raz pierwszy została użyta dopiero w 1947 roku, a charakterystyczny symbol – pantera został dodany dopiero w 1995 roku. Pantera jest symbolem siły i doskonałości, a jednocześnie zmysłowości i subtelności koniaków Meukow.

Jakie walory kryją koniaki Meukow?

Cognac Meukow produkowany jest z winogron odmiany Ugni Blanc uprawianych w winnicach miasta Cognac. Destylaty tworzone są w miedzianych alembikach, a następnie leżakowanie w beczkach z dębu francuskiego. Tak jak większość domów koniakowych marka Meukow może pochwalić się szerokim wachlarzem koniaków, które odróżnia liczba lat spędzona na leżakowaniu. Do podstawowej oferty dochodzą również koniaki kolekcjonerskie Meukow i edycje specjalne.

Koniak Meukow VS znany również jako Koniak Meukow Black Panther to mieszanka destylatów, z których najmłodszy leżakował co najmniej 2 lata. Jest to podstawowa wersja koniaku Meukow, którą pokochają wszyscy, niezależnie od stopnia doświadczenia. Meukow VS wyróżnia się aromatami wanilii, dębiny, tostów pszennych i rodzynek.

Koniak Meukow VSOP znany również jako Koniak Meukow Clear Panther to kupaż destylatów stworzonych z winogron pochodzących z wszystkich sześciu podregionów uprawy winorośli w regionie Cognac. Destylaty starzone są przez co najmniej 4 lata. Koniak charakteryzuje się nutami pieczonych jabłek, karmelu, orzechów, czekolady i brzoskwiń.

Koniak Meukow XO nazywany także Koniak Meukow Gold Panther powstaje z winogron uprawianych w czterech najlepszych obszarach: Grand Champagne, Petit Champagne, Fins Bois oraz Bons Bois. Destylaty leżakują przez co najmniej 25 lat, a sama butelka pokryta jest 24-karatowym złotem. Meukow Gold Panther to wyrafinowany trunek o aromatach kandyzowanych owoców, kwiatów, śliwek i słodkiej wanilii.

Do koniaków z linii podstawowej dołączają również butelki specjalne, edycje limitowane i kolekcjonerskie. Wśród nich warto wyróżnić Koniak Meukow Extra Exclusive Decanter, Koniak Meukow Palme D’or Vintage 1988 czy Koniak Meukow XO Grande Champagne. To są propozycje doskonałe dla znawców i koneserów, którzy uwielbiają delektować się prestiżowym koniakiem w towarzystwie cygara.

Co ciekawe, sam producent odchodzi od staroświeckiego przekonania jakoby koniaków nie można było serwować w koktajlach lub z dodatkami, podając kilkanaście oryginalnych przepisów na drinki. Koniak Meukow VS z powodzeniem można wykorzystać do przygotowania koktajli, jak cognac sour.

Sklep z Koniakiem Meukow na każdą okazję – FORFITER exclusive

W ofercie naszego sklepu online znajdziesz zarówno podstawową wersję koniaku Meukow, którą można cieszyć się podczas spotkań z przyjaciółmi, jak i kolekcjonerską butelkę idealną na prezent dla konesera. Ogromnym atutem koniaków Meukow jest ich elegancka prezencja i dodatkowe opakowanie w postaci dopasowanego kartonika. Koniak to trunek, który może być przechowywany przez wiele lat, a dzięki pięknej butelce może stanąć na honorowym miejscu i stać się częścią wystroju wnętrza, która zawsze będzie o Tobie przypominać obdarowanej osobie. Skorzystaj z oferty FORFITER exclusive i ciesz się najlepszymi koniakami docenianymi przez światowych krytyków. 

Zobacz również inne koniaki: koniak hennessy, koniak martell, czy koniak remy martin

Treść jest chroniona prawami autorskimi.