Koniak de Luze

Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę

Koniak de Luze – krótka historia dumy Francji

Historia domu Cognac de Luze rozpoczęła się wraz z historią Alfreda De Luze oraz jego brata Louisa-Philippe’a. Obaj bracia pracowali w branży spirytusowej dzieląc życie między Europę i Stany Zjednoczone. Zainspirowany sukcesem ówczesnych producentów alkoholu, Alfred postanowił założyć własną firmę. W 1882 roku powstała więc A. De Luze & Fils, firma specjalizująca się w produkcji i handlu wyśmienitymi winami z Bordeaux i Burgundii, a także tradycyjnymi koniakami eaux-de-vie z Cognac. Alfred był bardzo ambitnym przedsiębiorcom, który stawiał czoła największym wyzwaniom. Jednym z nich było zdobycie odpowiednich winnic i posiadłości, w których mógłby tworzyć swoje doskonałe trunki. Upór i siła doprowadziły go do nabycia posiadłości w Gironde i Charente. Wielką zaletą Alfreda było to, że starał się iść z duchem czasu i dzięki temu potrafił wykorzystać każdą nadarzającą się okazję.

W 2006 roku dom Cognac De Luze został odkupiony przez równie znamienitą francuską rodzinę – Boinaud, która dołożyła wszelkich starań, by podtrzymać ducha i tradycję rodziny De Luze w produkowanych trunkach. Do dziś rodzina Boinaud pozostaje właścicielem domu, kontynuując wspaniałą tradycję zapoczątkowaną przez Alfreda i Louisa-Philippe’a. Cognac De Luze jest największą destylarnią w regionie Cognac (należącą do prywatnej rodziny), której własnością jest również jedna z największych winnic w Grande Champage. Należy do nich aż 420 ha winnic w najbardziej prestiżowym subregionie mieszczącym się w regionie Cognac. Cały proces produkcji koniaku, od uprawy i zbioru winogron aż do butelkowania gotowego trunku odbywa się właśnie w tym miejscu. W destylarni pracuje 41 tradycyjnych alembików. Koniak De Luze produkowany jest w stu procentach z niefiltrowanego wina, co ma na celu zintensyfikowanie związków aromatycznych alkoholu. Koniaki poddawane są o wiele dłuższemu procesowi leżakowania, niż jest to wymagane prawnie. Podstawą pracy domu jest zapewnienie, że każdy koniak De Luze zawiera minimum siedemdziesiąt procent destylatów pochodzących z prestiżowej winnicy w Grande Champagne.

Cognac de Luze – jaka jest różnica między koniakiem a brandy?

Najprościej wyjaśnić to mówiąc, że każdy koniak jest brandy, ale nie każda brandy jest koniakiem. Brandy jako kategoria alkoholu jest bardzo szeroka. Brandy może być produkowana w każdym zakątku świata, z różnych składników (nie tylko winogron, lecz także śliwek, brzoskwiń czy wiśni), z dodatkami w postaci przypraw lub bez. Natomiast koniak to jedna z najwęższych kategorii alkoholowych na świecie, gdyż ten trunek może być produkowany wyłącznie w regionie Cognac we Francji. Koniak produkowany jest wyłącznie z winogron z francuskich odmian winorośli i starzony wyłącznie w beczkach z dębu francuskiego. Nie istnieje bardziej francuski trunek od koniaków!

Koniaki De Luze – czym się wyróżniają? Jak smakują?

Dom koniaku De Luze przykłada ogromną wagę do jakości produkowanych trunków i do podtrzymania ich tradycyjnego charakteru. Najbardziej rozpoznawalną cechą De Luze są niezwykle intensywne aromaty oraz długi okres leżakowania, który „zmiękcza” ostry smak koniaku. W portfolio marki znajdziesz zarówno długo starzone, jak i młode koniaki o odmiennych paletach aromatycznych.

  • Koniak De Luze VS to najmłodszy z kolekcji, starzony w dębowych beczkach z dębu francuskiego przez co najmniej dwa lata, a w praktyce są to trzy do pięciu lat. Ten koniak VS jest orzeźwiający, młody i energiczny. Charakteryzuje się przyjemnym aromatem miodu, świeżych owoców cytrusowych, takich jak pomarańcze i cytryny oraz wanilii z niuansem dębiny w tle.
  • Koniak De Luze VSOP jest mieszanką destylatów starzonych w dębowych beczkach od sześciu do dziesięciu lat. Koniak VSOP jest mieszanką destylatów pochodzących z najlepszych winnic w Grande Champagne. W nosie ujawnia aromaty kandyzowanych owoców, suszonych śliwek, wanilii, cynamonu i czekolady.
  • Koniak De Luze XO to unikalna mieszanka najlepszych destylatów z prestiżowej apelacji Cognac AC. Leżakuje w beczkach z dębu francuskiego przez minimum dwadzieścia lat, co nadaje mu krągłości i elegancji. Koniak ten zdobył złoty medal na międzynarodowym konkursie IWSC. Zachwyca aromatami toffee, kandyzowanych owoców, cynamonu i świeżo wypieczonej, jeszcze ciepłej maślanej brioszki.

Koniak De Luze – jak degustować?

Koniaki tak wysokiej klasy, jak De Luze degustuje się wyłącznie w wersji saute, bez dodatków i rozcieńczaczy i koniecznie w temperaturze pokojowej. Do degustacji koniaku przeznaczony jest kieliszek na niskiej nóżce z dużą i pękatą czaszą. Podczas smakowania kieliszek trzyma się dłonią od spodu za czaszę, co dodatkowo ogrzewa znajdujący się wewnątrz alkohol i uwalnia związki aromatyczne. Koniak De Luze można degustować w towarzystwie wysokiej jakości czekolady czy suszonych owoców. Jest to także doskonały alkohol do popijania w trakcie kolacji – skomponuje się z pieczonym czerwonym mięsem i warzywami korzeniowymi w miodowej glazurze, albo już po zakończeniu posiłku w roli digestiwu.

Najlepszy sklep z koniakiem De Luze – poznaj francuską perełkę wśród koniaków

FORFITER exclusive to sklep specjalizujący się w prestiżowych alkoholach z całego świata, a więc nie mogło zabraknąć również takiej francuskiej perełki, jak Cognac De Luze. W naszej ofercie znajdziesz francuskie koniaki tej marki o różnym czasie leżakowania i różnych charakterach. Dzięki temu każdy, czy to doświadczony, czy początkujący degustator może zapełnić swoją kolekcję alkoholem we własnym guście. Koniaki De Luze zamknięte są w eleganckich butelkach i dodatkowo oryginalnych kartonikach, co czyni z nich wspaniały pomysł na prezent. Z takiego prezentu ucieszy się każda osoba, która ceni wysoką jakość i niepowtarzalny styl.

Zobacz również inne koniaki:, koniak extra, koniak hors d'age, koniak meukow, koniak martell, koniak camus, koniak dupuy.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.