JURA SEVEN WOOD WHISKY 0,7L 42%

295,00 zł
SKU
WWM33
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

JURA SEVEN WOOD WHISKY. Szkockie trunki, choć wytwarzane z podobnych receptur, potrafią niebywale różnić się smakiem. Wynika to z jednej strony z faktu, że destylarnie często wykorzystują składniki dostępne lokalnie. Z drugiej – w procesie dojrzewania whisky szalone znaczenie ma mikroklimat. Whisky z regionu Highlands zawsze będzie miała inny charakter niż te trunki, które wytwarzają przedsiębiorstwa usytuowane bliżej wybrzeża lub nawet na wyspach.

JURA SEVEN WOOD WHISKY - Wyspiarski charakter trunku

A wysp w Szkocji jest wiele. I bywa, że na jednej działa więcej niż jedna destylarnia. Niektóre właśnie od lokalizacji biorą swoje nazwy. Tak jest z whisky Jura. To również nazwa wyspy w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych położonych tuż przy zachodnim wybrzeżu Szkocji. To miejsce o górzystym krajobrazie, raczej pozbawione zieleni, surowe. Sporo tam za to torfowisk.

Destylarnia na Jurze po raz pierwszy została otwarta w 1810 roku, później kilka razy zamykana, zdarzało się nawet, że w pewnych okresach popadała w ruinę. W połowie XX wieku trafiła w ręce dwóch przedsiębiorczych mieszkańców wyspy, którzy chcieli ożywić miejscową gospodarkę. Zatrudnili architektów, którzy zaprojektowali zmiany w budynku. Następnie zaprosili do współpracy ekspertów znających się na produkowaniu whisky. Od tej pory destylarnia działa nieustannie i wprowadza na rynek kolejne znakomite trunki. Aktualna oferta to w sumie kilkadziesiąt propozycji.

JURA SEVEN WOOD WHISKY - Tak pisano historię Jury

Co więcej, pomysł z ożywieniem życia na wyspie z wykorzystaniem destylarni rzeczywiście się udał. W kolejnych latach powstawały inne firmy, wzmógł się także ruch turystyczny. Również destylarnię można zwiedzać.

Jura to miejsce, ale i ludzie. Trunek tworzą prawdziwi pasjonaci. Mówią, że Jura Single Malt Whisky to coś więcej niż woda, jęczmień i drożdże. Do każdej butelki trafia wspaniały duch tego miejsca.

JURA SEVEN WOOD WHISKY - Edycja z siedmiu beczek

Jura Seven Wood Whisky to edycja, która powstała we współpracy z Francuzami. To oni udostępnili siedem rodzajów drewna, w których leżakował destylat. Były to: ex-bourbon American White Oak, Limousin, Troncais, Allier, Vosges, Jupilles oraz Les Bertranges.

Efekt? Aromat z nutami kawy, imbiru, akcentami czekolady. W smaku wyczuwalne karmel, lukrecja, kandyzowana pomarańcza i pieczona brzoskwinia. Whisky jest owocowa, pikantna, idealna do delektowania się.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 42%
Pojemność 0,7L
Producent ISLE OF JURA DISTILLERY
Kraj Szkocja
Identyfikator 5013967012523
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:JURA SEVEN WOOD WHISKY 0,7L 42%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.