JIM BEAM DOUBLE OAK BOURBON 0,7L 43%

110,00 zł
SKU
JIM009
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

JIM BEAM DOUBLE OAK BOURBON. Wśród specjalnych edycji alkoholi spod szyldu Jim Beam znalazło się kilka prawdziwych perełek. Ekstra starzone, smakowe i ta – wersja Double Oak. Wydłużony czas leżakowania sprawia, że alkohol nabiera jeszcze bardziej intensywnych smaków, w przypadku tego Jima zastosowano jeszcze jeden wyjątkowy zabieg – dodatkowe beczki.

JIM BEAM DOUBLE OAK BOURBON - Double barrel, czyli dwa razy tyle uczucia

Pierwszy etap, można nazwać go klasycznym, to wlewanie i dojrzewanie bourbonu w beczkach z amerykańskiego białego dębu. Po upływie czasu, który w standardowych produktach marki uznaje się za optymalny, czyli czterech lat, płyn przelewany jest do wypalonej na świeżo beczki, w której dojrzewa po raz drugi. Sam producent nazywa to nową jakością dojrzewania. Dzięki temu dodatkowemu etapowi alkohol nabiera głębi, zyskuje korzenne akcenty, na czoło wysuwają się – a jakże – dębina i karmel.

Jak rozkłada się to w czasie degustacji? W aromacie JIM BEAM DOUBLE OAK BOURBON mieszają się i przenikają nuty dobrze znane z klasycznych edycji – karmel, wanilia, pojawia się też prażony dąb. Nie jest mocno intensywny, ale przyjemny, trudno go nie odnotować. Karmel i dąb uwydatniają się w smaku, tworząc wyraźną, intensywną, ale też zbalansowaną kompozycję. To moment, w którym osoba degustująca JIM BEAM DOUBLE OAK BOURBON otrzymuje najlepszy dowód na to, jak podwójne beczkowanie wzmacnia smak.

JIM BEAM DOUBLE OAK BOURBON - Klasyka i dodatki

Klasyczna mieszanka: zboże, owocowa słodycz, opalane szlachetne drewno amerykańskiego dębu. A niuanse ujawniają się wówczas, gdy w procesie produkcji stosowane są odpowiednie kroki i zabiegi. W przypadku tego konkretnego Jima – właśnie podwójne beczkowanie.

Siedem generacji rodziny Beam czuwało nad kolejnymi produktami, z szacunkiem pielęgnując tradycyjne receptury. Cierpliwość, przezorność i dbałość o detale sprawiają, że nadal możemy cieszyć się doskonałymi smakami, które od 200 lat pozostają jednymi z najpopularniejszych w branży.

JIM BEAM DOUBLE OAK BOURBON - Twój ulubiony Jim Beam

Smakuj bez dodatków, wyczuwaj dodatkowe akcenty dębowego drewna – jeśli lubisz właśnie tak delektować się mocnym alkoholem. Jeśli wolisz mieszać bourbon z innymi składnikami, przygotuj dla siebie i przyjaciół drinki, w których lekko korzenna, dębowa nuta będzie dodatkowym atutem zapachowo-smakowym.

Dobra whisky do 200 zł? Tak, to możliwe. Przeczytaj wpis na naszym blogu i znajdź odpowiednie whisky dla siebie.

Więcej informacji
Więcej informacji
Zawartość alkoholu 43%
Pojemność 0,7L
Producent JIM BEAM
Kraj USA
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:JIM BEAM DOUBLE OAK BOURBON 0,7L 43%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.