JACK DANIEL'S SINGLE BARREL RYE WHISKEY 0,7L 45%

315,00 zł
SKU
JACK036
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

JACK DANIEL'S SINGLE BARREL RYE WHISKEY. Trunek opatrzony znakiem Jack Daniel’s nie bez powodu na całym świecie zyskał popularność i pozostaje liderem nie tylko w segmencie Tennessee Whiskey, ale wśród wysokoprocentowych alkoholi w ogóle. Jest chętnie wybierany, a każda nowa propozycja przyjmowana jest z entuzjazmem i ciekawością.  

JACK DANIEL'S SINGLE BARREL RYE WHISKEY - Doskonały trunek z Tennessee

Od 150 lat whiskey Jack Daniel’s utożsamiana jest z produktami wysokiej jakości. Składają się na to najlepsze składniki i starannie opracowany, kilkuetapowy proces przygotowywania trunku. Jednym z najciekawszych elementów jest tu filtracja. W destylarni w Lynchburgu filtruje się bowiem whisky przez około 3-metrową warstwę węgla drzewnego uzyskaną z klonu cukrowego.

Aby każda kropla alkoholu przesączyła się przez taki element, potrzeba mniej więcej 10 dni. Ale nikt nie próbuje przyspieszyć tego etapu, ponieważ właśnie taki rodzaj filtracji nadaje trunkowi gładkości i szlachetnego charakteru.

JACK DANIELS SINGLE BARREL RYE WHISKEY - Wyjątkowa seria single barrel

Tym razem prezentujemy kolejny produkt marki. Czym się wyróżnia? Śmiało można powiedzieć, że wyjątkowy jest ze względu na kilka aspektów.

Po pierwsze, jest to whiskey z dodatkiem żyta. Konkretne proporcje wynoszą: 70% żyta, 18% kukurydzy i 12% jęczmienia.

Po drugie, ta wyprodukowana po raz pierwszy w 1997 roku odmiana, reklamowana jest jako pierwszy nowy przepis na zacier od 1866 roku, czyli od czasu, gdy firma zadebiutowała na lokalnym rynku.

Po trzecie – to single barrel, czyli trunek przelewany do butelki zawsze z pojedynczej beczki.

JACK DANIELS SINGLE BARREL RYE WHISKEY - Oryginalna propozycja Jacka

Jack Daniels Single Barrel Rye Whiskey jest pełna aromatu. W smaku wyczuwalne są owoce z nutami prażonego dębu wyłaniającymi się z tła. Całość podbita jest akcentami przypraw, ma wyraziste, ale bardzo przyjemne wykończenie. Obecność żyta jest wyczuwalna, ale nie przytłaczająca. To zdecydowanie coś nowego, innego, ale nadal pozostającego w klimacie znakomitych trunków od Jacka.

Tym razem produkt sprzedawany jest w butelce o innym kształcie – z pewnością dla wyróżnienia tej specjalnej, oryginalnej serii single barrel. Niższa, przysadzista butelka z etykietą w kolorze zbliżonym do głębokiego karmelowo-kasztanowego odcienia trunku, robi niezwykle eleganckie wrażenie. Zupełnie tak samo, jak zawartość butelki.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Zawartość alkoholu 45%
Pojemność 0,7L
Producent JACK DANIEL'S
Kraj USA
Identyfikator 5099873007143
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:JACK DANIEL'S SINGLE BARREL RYE WHISKEY 0,7L 45%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.