JACK DANIEL'S MASTER DISTILLER SERIES NO.6 WHISKEY 0,7L 43%

199,00 zł
SKU
JACK024
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

JACK DANIEL'S MASTER DISTILLER SERIES NO.6 WHISKEY. W bogatej ofercie marki Jack Daniel’s specjalne miejsce zajmuje seria Master Distillers, w której poszczególne edycje dedykowane są zasłużonym pracownikom destylarni w Lynchburgu. Numer 6 to hołd złożony Jamesowi Howordowi Bedfordowi, znanemu lepiej jako Jimmy Bedford.

Mistrz destylacji Jimmy Bedford

Funkcję mistrza destylacji pełnił przez dwie dekady, ale w firmie produkującej ten słynny trunek pracował od końca lat 60. Pracę rozpoczął tuż po studiach i związał z marką Jack Daniel’s całe swoje zawodowe życie. Przez lata zajmował się w firmie różnymi sprawami. Również dzięki temu poznał dogłębnie produkt – zarówno od strony produktów pozyskiwanych przez destylarnię, jak i samego procesu. Był pasjonatem i na przestrzeni dziesięcioleci stał się w firmie żywą legendą, postacią rozpoznawalną. Jego wizerunek trafił nawet do specjalnej kampanii promocyjnej firmy. Elementem podjętych działań było między innymi osobiste oprowadzanie grup zwiedzających przez Jamesa i udział w seminariach degustacyjnych na całym świecie.

Jack Daniel's w nowych odsłonach

Bedford w latach, gdy nadzorował prace w destylarni, wprowadził na rynek dwie nowe edycje, będące rozszerzeniem marki: serię Jack Daniel’s Single Barrel – delikatniejszą wersję klasyka oraz Gentelman Jack, która z kolei uznawana jest za produkt superpremium.

Wyznawał zasadę, by to, co się robi, robić najlepiej, jak można. Potwierdzeniem tej maksymy stały się produkty, nad którymi pracował. Choć z firmy odszedł w atmosferze kontrowersji, doceniono jego wieloletnią pracę i wkład w rozwój marki.

Seria pamiątkowa

Edycja No.6 w serii Master Distiller to trunek delikatny, z nutami słodkich owoców, wanilii, pieczonych przypraw. W aromacie wyczuwalne są karmel, czekolada i przełamujące akcenty chleba kukurydzianego.

Tennessee Whiskey produkowana pod szyldem Jack Daniel’s od 1886 roku należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych alkoholi na świecie. Przez lata kolekcja rozwijała się w różnych kierunkach, ale jej miłośnicy zgodnie twierdzą, że w każdej z propozycji rozpoznawalny jest charakterystyczny smak Jacka.

UWAGA WAŻNE: Zobacz wyjątkowy produkt w naszej ofercie: JACK DANIEL'S WHISKEY 40%.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Zawartość alkoholu 43%
Pojemność 0,7L
Producent JACK DANIEL'S
Kraj USA
Identyfikator 5099873011997
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:JACK DANIEL'S MASTER DISTILLER SERIES NO.6 WHISKEY 0,7L 43%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.