JACK DANIEL'S MASTER DISTILLER SERIES NO. 5 WHISKEY 0,7L 43%

199,00 zł
SKU
JACK023
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

JACK DANIEL'S MASTER DISTILLER SERIES NO. 5 WHISKEY. Trudno uwierzyć, że w blisko 140-letniej historii produkcji najsłynniejszej na świecie Tennessee Whiskey na stanowisku Mistrza destylacji zasiadało raptem osiem osób. I choć w tym czasie zdarzały się wakaty na tym niezwykle ważnym stołku, kilku z tej grupy nadzorowało działanie produkcji przez dwie lub trzy dekady.

Pamiątkowa seria Tennessee Whiskey

Wobec tego jednak nie bardzo zaskakuje fakt, że firma postanowiła uczcić ich wkład w rozwój marki Jack Daniel’s i stworzyła wyjątkową serię Master Distillers, w której poszczególne edycje dedykowane są kolejnym szefom destylarni. Numer piąty to hołd złożony Frankowi Bobo, który zawiadywał produkcją trunku w latach 1966-1988.

JACK DANIEL'S MASTER DISTILLER SERIES NO. 5 WHISKEY - Piąty mistrz, Frank Bobo

Frank zapisał się w historii firmy złotymi literami. Nie ma wątpliwości, że odegrał kluczową rolę w jej rozwoju. W czasie jego długoletniej kadencji firma zdecydowanie zwiększyła produkcję – z dwóch alembików do pięciu. Mimo presji i szybkiego zwiększania liczby butelek legendarnego Jacka No. 7 wprowadzanych na rynek, produkt nie stracił na jakości.

Pracował w destylarni Jack Daniel’s aż do emerytury, był też postacią zasłużoną dla rodzinnego Lynchburga. Do pracy w firmie zaprosił go sam Robert Motlow, siostrzeniec założyciela marki.

Frank kierował się zasadą, że jakość jest o wiele istotniejsza niż tempo i osiągnięcia. Sam podsumował to zdaniem: Wolę prosić o cierpliwość, niż o wybaczenie.

JACK DANIELS MASTER DISTILLER SERIES NO. 5 WHISKEY - Tak smakuje mistrzowski trunek

JACK DANIELS MASTER DISTILLER SERIES NO. 5 WHISKEY to edycja poświęcona Frankowi Bobo ma głęboki aromat i wspaniały smak, w którym dominują dojrzałe banany, przenikane wanilią, cynamonem i nieco ostrzejszejszej, wyróżniającej się gałki muszkatołowej. To trunek równy, bogaty, na podniebieniu krągły, ma średniej długości finisz, pozostawia w ustach przyjemny, zbalansowany posmak.

Historia dopisała ciekawy rozdział. Aktualnym Mistrzem destylarni (2022) w siedzibie firmy w Lynchburgu jest wnuk Franka Bobo, Chris Flecher, który najwyraźniej odziedziczył pasję po dziadku. Przez sześć lat pełnił zadania asystenta poprzedniego mistrza, a w 2020 roku objął funkcję głównego nadzorującego produkcję Tennessee Whiskey spod znaku Jack Daniel’s.

 

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Zawartość alkoholu 43%
Pojemność 0,7L
Producent JACK DANIEL'S
Kraj USA
Identyfikator 5099873010525
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:JACK DANIEL'S MASTER DISTILLER SERIES NO. 5 WHISKEY 0,7L 43%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.