J.A. BACZEWSKI WHISKY 0,7L 43%

100,00 zł
SKU
BACZWH001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

J.A. BACZEWSKI WHISKY. Firma z tradycjami – J.A. Baczewski oprócz głównej osi swojej działalności, którą pozostają niezmiennie wódki i nalewki, postanowiła niedawno zająć się też produkcją whisky. Nie jest to nowy koncept. 

Tradycja i nowe rozdanie

W lwowskiej fabryce, przed wielu laty, produkowano już ten rodzaj alkoholu pod logo kojarzonym dziś na całym świecie.

W tym celu nowy typ alkoholu wylądował w charakterystycznej dla marki, cieszącej oko butelce opatrzonej etykietą o równie rozpoznawalnym kształcie.

Jest to jednak nie tyle ekspansja na nowe pola, co powrót do korzeni – Baczewski bowiem już kiedyś zajmował się uwodzeniem polskich odbiorców blended whisky, określanej wtedy dumnie „polish whisky”.

Wyjątkowe smaki

Leżakowanie w dębowych beczkach sprawia, że whisky Baczewskiego charakteryzuje się głębokim bursztynowym kolorem wpadającym lekko w brąz mocnej herbaty.

Wdychając poruszoną zawartość kieliszka, odnajdziemy za ścianą alkoholu nuty o lekko słodkawym zabarwieniu – zdecydowanie zapach zachęca do skosztowania.

W ustach do wymienionych już aspektów dołączą zaś ostrzejsze z kuchennych przypraw, które przedostaną się także dalej, do zdecydowanie długiego gorzkawo-pieprznego finiszu.

Polska whisky

Historia marki sięga XVIII wieku, a nazwa nawiązuje do inicjałów Józefa Adama Baczewskiego, który stanął na czele firmy  w latach 80. XIX wieku i sprawił, że firma zaczęła działać na rynku międzynarodowym.

Rodzinna firma Baczewskich przez dziesięciolecia zaopatrywała rynek europejski i amerykański w doskonałe alkohole, słynąc głównie z wyśmienitych wódek produkowanych na podstawie sprawdzonych receptur.

Ale butelkowano pod tym logo również koniaki, giny, rumy i special polish whisky właśnie.

Baczewski whisky produkowana jest według autorskiego przepisu blendowania.

Powstaje w wyniku kupażowania, czyli mieszania różnych rodzajów whisky, destylowanych ze słodu jęczmiennego. Cechuje się subtelnym aromatem i delikatnym smakiem.

Świetny alkohol z wyjątkowo delikatnym smakiem w przystępnym przedziale cenowym.

Whisky Baczewskiego można pić solo, z lodem, lub w formie drinka, z ulubionymi dodatkami.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Zawartość alkoholu 43%
Pojemność 0,7L
Producent ALVATER GESSLER J.A.BACZEWSKI
Kraj Austria
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:J.A. BACZEWSKI WHISKY 0,7L 43%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.