HIGHLAND PARK 18YO WHISKY 0,7L 40%

815,00 zł
SKU
HIGH005
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Highland Park 18yo Whisky — alkohol z klasą

HIGHLAND PARK 18YO WHISKY. Highland Park to whisky typu single malt, produkowana już od 1798 roku w jednej z najstarszych destylarni, która to położona jest na wyspie Mainland w archipelagu Orkadów. To najdalej na północ wysunięty region Szkocji, który przez wiele wieków znajdował się pod panowaniem Wikingów. Co ciekawe, to także jedyna destylarnia, w której wciąż wiele prac wykonuje się wyłącznie ręcznie, przestrzegając przy tym zasad pierwotnych reguł produkcji szkockiej whisky. To, co ma największy wpływ na unikalny smak Highland Park 18YO Whisky, to właśnie tradycyjna, ręczna metoda słodowania jęczmienia oraz wyjątkowy, lokalny i bardzo aromatyczny torf kwiatowy, wydobywany z pokładów mających aż 9 tysięcy lat! Jakości temu alkoholowi dodają także beczki używane w procesie jego dojrzewania, a są to beczki wyłącznie po hiszpańskiej Sharry Oloroso. To, co ważne jako trzecie, ale niezbędne do uzyskania doskonałej jakości whisky Highland Park 18yo, to jej harmonizacja. Polega ona na pomieszaniu ze sobą whisky z różnego rodzaju beczek w celu osiągnięcia balansu w jej smaku. Odbywa się to na wiele miesięcy przed butelkowaniem alkoholu.

HIGHLAND PARK 18 LETNIA WHISKY - Osiemnastoletnia Whisky pełna aromatów

Highland Park 18 letni to zdecydowanie najwyższa klasa balansu, szlachetności alkoholu i jego kompleksowości. Nakładające się na siebie warstwy miodowego słodu spotykają pełne charakteru nuty suszonych owoców i marcepanu, a wszystko to udoskonalone jest tajemniczym, owocowo-torfowym dymkiem. 18 letnia whisky Highland Park łączy w sobie bardzo harmonijne elementy whisky wyspiarskiej, czyli właśnie torfowy dym, lekki posmak jodu i soli morskiej z łagodnymi akcentami charakterystycznymi dla wyrobów Highlands czy Speyside. Jest wyraźnie słodowa, z elementami wrzosów, sherry i słodkimi, miodowymi akcentami. Co ciekawe, podczas suszenia torfu, dorzuca się do niego dodatkowo nieco leśnych paproci. To czyni Highland Park 18yo alkoholem wyjątkowym!

HIGHLAND PARK 18YO WHISKY - Na prezent lub dla własnej przyjemności

Złoto-bursztynowa barwa alkoholu zamknięta w pięknej, pełnej klasy i dostojności butelce ucieszy każdego konesera dobrej jakości whisky. Doskonale nadaje się ona do spożywania jej solo, schłodzonej lub na kostkach lodu. To właśnie wtedy kubki smakowe wyczują najznakomitsze, najdelikatniejsze nuty wszystkich składników tego trunku.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 18
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent HIGHLAND PARK
Kraj Szkocja
Identyfikator 5010314005191
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:HIGHLAND PARK 18YO WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.