HATOZAKI JAPANESE BLENDED WHISKY 0,7L 40%

185,00 zł
SKU
HATO001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Solidność i otwartość na wspaniały świat

HATOZAKI JAPANESE BLENDED WHISKY, japoński alkohol to gwarancja wyjątkowych doznań, niespotykanych w żadnym innym zakątku świata. Nuty smakowe i zapachowe zazwyczaj są tak niezwykłe, że trudno przyrównać je do czegokolwiek, co piło się wcześniej. Taka właśnie jest japońska whisky Hatozaki. Nazwa alkoholu pochodzi od kamiennej latarni morskiej, która została wybudowana w XVII wieku w Japonii. Budynek symbolizuje solidność, trwałość, a jednocześnie otwarcie na świat i nowe smaki przybywające zza oceanu.

Hatozaki Japanese Blended Whisky – blend o złożonym smaku

Hatozaki Japanese Blended Whisky to aromatyczna mieszanka, w której skład wchodzą między innymi dwunastoletnie whisky, zarówno japońskie, jak i te przetransportowane z Europy. Proces dojrzewania alkoholu następuje w beczkach różnego typu – można tutaj wymienić beczki po Sherry, po Bourbonie, ale pojawiają się także te wykonane z dębu Mizunara. Tak złożony proces powstawania alkoholu odpowiada za jego wielowymiarowy smak.

Hatozaki – smak i zapach tajemniczej Japonii

Hatozaki to świetna whisky, od której można zacząć przygodę z japońską odmianą tego trunku. Przepełniona jest kwiatowymi nutami zapachowymi, które przeplatają się z odrobiną słodyczy i zbożowymi akcentami. Wyczuwalne są soczyste nuty owocowe – w szczególności nuty nektarynek. Pojawia się także banan i orzeźwiający akcent trawy cytrynowej. W smaku Hatozaki Japanese Blended Whisky okazuje się być niezwykle lekka i delikatna. Na pierwszym planie wyczuć można płatki zbożowe z odrobiną wanilii, polane złocistym miodem i posypane cukrem pudrem. Zaraz potem pojawia się przełamanie owocowymi nutami – jabłkowymi i brzoskwiniowymi. Dodatek dębu i ziół nadaje trunkowi bardzo przyjemnej i rześkiej osobowości. Hatozaki Blended Whisky charakteryzuje się finiszem o średniej długości, za to przepełnionym orzechami z dużą ilością cukru. Oczywiście nie brakuje tutaj płatków zbożowych oraz wanilii. Ważną rolę odgrywają także letnie, soczyste i słodkie owoce okraszone odrobiną dębu.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent THE KAIKYO DISTILLERY
Kraj Japonia
Identyfikator 4970860800002
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:HATOZAKI JAPANESE BLENDED WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.