GRAN MAESTRO ROSSO 0,75L

GRAN MAESTRO ROSSO 0,75L

MESSAPI NEGROAMARO 0,75L

MESSAPI NEGROAMARO 0,75L

GRAN MAESTRO BIANCO 0,75L

74,99 zł
SKU
WFC48

GRAN MAESTRO BIANCO. Szukasz nowych ulubionych smaków, trunku uniwersalnego, do serwowania na różne okazje? Koniecznie poznaj białe wytrawne Gran Maestro – wino z włoskiej Apulii.

Włoskie smaki i aromaty

Kraina ta, choć nie tam popularna na świecie jak na przykład Toskania czy Piemont, miłośnikom wina z pewnością kojarzy się znakomicie. To tutaj, na obcasie włoskiego buta, w bezpośrednim sąsiedztwie Adriatyku, dojrzewają we wspaniałym południowym słońcu doskonałe odmiany winogron.

Producent wina Gran Maestro Bianco, marka Cielo e Terra, dba o zrównoważony rozwój, co oznacza, że jest firmą ekologicznie odpowiedzialną. Historia firmy to tak naprawdę historia rodziny, współpracy i zespołowego dążenia do przetrwania najcięższych powojennych czasów. Firma rodzinna stała się spółdzielnią, angażując do współpracy nawet niewielkich plantatorów, którzy mieli do zaoferowania małe, ale znakomitej jakości uprawy. Współcześnie Cielo e Terra, co tłumaczy się jako niebo i ziemia, odnaleźć można na półkach w 60 różnych krajach świata.

Marka światowej sławy

Wino uznane we Włoszech, zyskało popularność również za granicami kraju swojego pochodzenia. Sami mówią o sobie, że starają się być liderami wspierającymi ludzi i pomagającymi planecie.

A w dodatku – oferują znakomite trunki, między innymi białe Gran Maestro, które doskonale nadaje się do posiłków. Produkowane z winogron częściowo suszonych na słońcu. Łączy w sobie lekkość i wyraziste nuty tropikalnych owoców.

Serwuj Gran Maestro Bianco tak, jak lubisz

To trunek o przyjemnym, owocowym aromacie, na podniebieniu gładki, krągły, delikatny, o długim finiszu.  Idealny do ryb, białego mięsa, warzyw z rusztu, dojrzałych serów. Serwuj je schłodzone do temperatury 8-10 stopni, dbając o to, by butelkę umiejscowić ponownie w lodówce lub wiaderku z lodem. Dzięki temu wszystkie smakowe akcenty będą odpowiednio wibrować w każdym łyku.

Warto mieć je w domowej piwniczce, bo jest niezwykle uniwersalne – do podawania, jak wspomniano powyżej: w czasie posiłku, ale też podczas nieformalnego spotkania – solo lub w prostych drinkach w czasie letniego przyjęcia lub upalnego wieczoru.

 

Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Wytrawne
Szczep chardonnay, fiano
Pojemność 0,75L
Region Apulia
Producent CIELO E TERRA
Kraj Włochy
Temperatura podawania 8-10°C
Apelacja IGT Puglia
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:GRAN MAESTRO BIANCO 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.